Akçakale Sınırında YPG’li Sınırda Spor Yaparken Görüntülendi

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin sınır hattında çok sayıda YPG'li Spor yaparken görüntülere yakalandı. YPG'liler Suriye rejimine ait gümrük bölgesinde konuşlandırılmış durumda.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında mutabakata varılan ve kontrolü Türk ve ABD askerinde olması planlanan bölgede keşif uçuşları yapılırken sınır bölgesinde Türkiye'ye çok yakın noktalarda Kanas olarak bilinen uzun menzilli keskin nişancı silahı ile dolaşan YPG'lilerin objektiflere takılması yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi.

Türkiye ile ABD'nin Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölge çalışmaları devam ederken, YPG'li silahlı teröristler Türkiye sınırında görüntülendi. 

Türkiye ile ABD arasında varılan anlaşmayla Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde kurulan Müşterek Harekat Merkezinde, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Türk ve ABD askerlerini taşıyan helikopterler havadan sınırda devriye uçuşları yaparken karadan ise sınır hattında incelemeler sürüyor.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde içerisinde askeri yetkililerin bulunduğu araçlar sınır hattında inceleme yaptı. 

 

Uzun Menzilli Keskin Nişancı Tüfekleri ile Sınır Hattında Görüntülendiler

Eski ve yeni gümrük kapılarının olduğu bölgede inceleme yapan yetkililer 3’üncü Hudut Alay Komutanlığına geri dönerken, sınırın diğer tarafında ise YPG’li teröristler kameralara yakalandı. Silahlı teröristler Suriye rejimine ait gümrük bölgesinde görüntülenirken, teröristlerden birinin keskin nişancı silahı kanas olarak bilinen dragunov taşıması dikkat çekti. 

Sınır güvenliğinin ve bölgenin kontrolünün Türk ve ABD askerlerinde olacağı söylenen "Güvenli Bölgenin" ne kadar güvenilir olduğu şimdiden tartışma konusu oldu