5 Yıldır Gözlerini Kapatamayan Gencin Amansız Hastalığı !

Antalya'da yaşayan Halil Özçelik İTÜ Konservatuvar 2.Sınıf öğrencisiyken yakalandığı amansız bir hastalık nedeniyle göz kapaklarını kapatamıyor. Yatağa mahkum bir şekilde 5 yıldır yaşam savaşı veriyor.

5 Yıldır Gözlerini Kapatamayan Gencin Amansız Hastalığı !

Doktorların çaresi yok dediği bir hastalığa yakalanan genç, göz kapaklarını kapatamıyor. Bu nedenle de gözleri kan çanağına dönüyor. 28 Yaşındaki Halit Özçelik bu hastalığa 2014 yılında İTÜ 2.Sınıf öğrencisiyken yakalandı.

Neşe dolu bir insanken, başlarda denge kaybı ve görme bozukluklarıyla doktora giden Özçelik'e "behçet" hastalığı teşhisi konuldu.

Aslında büyük bir hastalığın sadece kuluçka dönemini yaşayan genç, bir süre sonra okulu bırakıp, Antalya'ya ailesinin yanına yerleşti.

Hastalık ilerlemeye başlayınca, göz kapakları kapanmamaya başladı.

Gece uyurken bile gözleri açık uyuyan Özçelik, doktorların hiç bir çare bulamadığı bir hastalığa yakalanmıştı. 

Hastalığı yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyordu ve hiç bir şekilde bir çözüm bulunamıyordu.

Annesinin her yanına gittiğinde "İyi misin yavrum ?" dediğinde sesini bile zorluklar içinde çıkaran Halil için annesi onu her gördüğünde göz yaşlarına hakim olamıyor.

Çocuğum gözlerimin önünde eriyip gidiyor diyen annenin feryadına doktorlarda çare bulamıyor.

Bir süre sonra Öztürk’e SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) Hastalığı teşhisi konuldu. 2014 yılında gözleri artık hiç görmüyordu, ardından konuşamamaya başladı.

Elleri, kolları ve vücut fonksiyonlarını da kaybeden Özçelik'in son hali içler acısı. Hastalığından dolayı yaklaşık 5 yıldır göz kapaklarını kırpamayan yüzde 100 engelli genç adam ise yatağa mahkum bir şekilde ölümcül olarak bilinen hastalıkla yaşam savaşı veriyor.

Bundan 5 Yıl Önce Cıvıl Cıvıl, Hayat Dolu Bir İnsandı.

 

 

4 Enstrüman Çalabiliyordu

'Ben müziksiz yapamayacağım' deyip ailesinden habersiz sınavlara konservatuvar sınavlarına giren Özçelik İTÜ’yü  300 kişiden 4’üncü olarak kazandı.

Aynı zamanda ; salsa, bachata, tango gibi danslara büyük yeteneği vardı.

Annesi : "Güzel hayalleri vardı. Ben onun yeniden sağlığına kavuşmasını istiyorum. Oğlum hayat doluydu. Hayata çok güzel bakan, cıvıl cıvıl bir çocuktu” diyerek çocuğunun tekrar sağlığına kavuşmasını istiyor.

“Sessizce ‘anne’ demesi bile yetiyor”

Asla umudunu kaybetmediğini dile getiren acılı anne, sözlerine şu şekilde devam etti :
“Onun bana sessizce ‘anne’ demesi bile yetiyor. Umudumu hiç bir zaman kaybetmedim. Rabbimden umut kesilmez. Tekrar iyi olacağına cani yürekten inanıyorum. Hiçbir zaman ölümü aklıma gelmedi. İlk hastalığında da aynı duygular içerisindeydim. Sonuçta hepimizin sonu ölüm ama şu anda hiç öyle bir şey düşünmüyorum. Ben onun iyi olacağına inanıyorum. Bu belki de annelik içgüdüsü. Arkadaşları onu hiç bırakmadı .

Hala arayıp soran arkadaşları var. İstanbul’dan Latin dans hocaları gelip ziyaret bile etti. 2015 yılında arkadaşları yine Halil için bir gece düzenledi. Oğlumla gerçekten gurur duyuyorum. Arkadaşlarına çok güzel anılar bırakmış.” şeklinde konuştu.

 


 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

Urfalı 11 Yaşındaki Çocuk Elini Kıyma Makinesine Kaptırdı

Şanlıurfa'da 11 yaşındaki İbrahim Halil G. evde kıyma makinesiyle oynarken elini bir anlık dikkatsizlik sonucu kaptırdı. Ciddi hasar alan çocuk alelacele Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


 

Siverek'te Ekmek Mücadelesi Veren 18 Yaşındaki Simitçiye Hayvan Yüklü Pikab Çarptı

Sabah saatlerinde işe çıkan 18 yaşındaki Salih Kuyanay, simit tezgahıyla seyyar olarak yolda giderken, ağır tonajlı hayvan yüklü pikabın bir anlık dikkatsizliği yüzünden kazaya sebebiyet verdi. Kazanın etkisiyle simit tezgahındaki simitler ve tezgah telef oldu. 18 Yaşındaki genç Salih, Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı.


 

Siverek'te 12 Yaşındaki Birgül Hem İlik Kanseri Hem Yoksulluğun Pençesinde

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde derme çatma bir evde 6 kardeşi anne ve babası ile yaşayan minik Birgül, ilik kanserine yakalandı, tedavi süreci zorlu ve oldukça maliyetli olması onu bu küçük yaşında yoksulluğun soğuk yüzü ile karşı karşıya getirdi.


 

Arabanın Altında Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi bu defa farklı bir haber ile gündeme geldi, günlerdir havan ve roket haberleri ile gündemden düşemeyen ilçede bu defa dikkatli bir vatandaş ve itfaiyenin titiz çalışması bir canı kurtardı. Aracın altında sıkışmış vaziyette bulunan köpeği fark eden araç sahibi aracını hareket ettirmeyerek itfaiyeden yardım istedi.


 

HDP Eş Başkanı Temelli : AKP'nin Gidici Olduğu Aşikar, Oy Oranı Yüzde 35'in Altına Düştü

Mecliste gazetecilere röportaj veren HDP Eş Başkanı Sezai Temelli AKP'nin oy oranlarını işaret ederek, desteğin yüzde 35'in altına düştüğünü belirtti. İktidarın gidici olduğunu, istifaların devam edeceğini aktardı.