Yüzlerce Kişiyi Dolandıran Binbir Surat Safiye Yakalandı

Bitcoin pazarı üzerinden aracılık hizmetleri yapan ve yüzlerce kişiyi dolandıran Binbir Surat Safiye lakaplı Safiye Gökçen Bulut 375 milyon lira dolandırarak sırra kadem basmıştı. Dolandırıcı kadın Bursa ve Aydın polisinin ortak operasyonuyla yakalandı.

Yüzlerce Kişiyi Dolandıran Binbir Surat Safiye Yakalandı

Aydın'da bitcoin işlerinde aracılık hizmetleri yaparak insanları dolandırmaya başlayıp kısa sürede Türkiye genelinde yüzlerce kişiyi mağdur bırakan Safiye Gökçen Bulut'un insanları tuzağa düşürmek için kılıktan kılığa girdiği ortaya çıktı. Binbir Surat Safiye için yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Ortadan kaybolduktan bir hafta sonra İstanbul’da lüks bir mekanda alem yaptığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşılması üzerine  tepkiler yağdı. Hesabını kapatmak zorunda kalan Bulut'un alkol masasında çekilen görüntüleri pes dedirtmişti.

Dolandırdığı Paraları Lüks Mekanlarda Harcıyordu

Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi sanal para bitcoin borsasında dolandıran 'Bitcoin Safiye' lakaplı Safiye Gökçen Bulut, kurbanlarının paralarını İstanbul Beyoğlu'nda Balık Pazarı'ndaki içkili mekanlarda harcadığı iddia edildi. Dolandırdığı kişilerden 380 milyon liralık servete sahip olan Bitcoin Safiye'nin ortadan kaybolduktan sonra dostları ile İstanbul'un ünlü mekanlarında çekilmiş görüntüleri pes dedirtti. 
Beyoğlu Balık Pazarı'nda ünlü bir mekanda, kemanla çalınan 'Ada sahillerinde bekliyoruz' şarkısına eşlik ederken çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Safiye Gökçen Bulut, gelen tepkiler üzerine hesabını kapattı. 

Bursa - İzmir - İstanbul Otobanı Üzerinde Yakalandı

Yüzlerce kişiyi internet üzerinden Bitcoin para borsası üzerinden dolandıran Binbir Surat Safiye, Bursa ve Aydın polisinin ortak operayonuyla yakalandı. Bulut, Aydın polisi ile ortaklaşa yapılan operasyon neticesinde Bursa - İzmir - İstanbul otobanı üzerinde batı gişelerinden lüks spor otomobille geçiş yaptığı sırada yakalanıp gözaltına alındı.

Uzun süredir aranan Bulut, karakola götürülüp, sorguya çekildikten sonra  Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 


Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberler


Vatandaşlar Tüm Uyarılara Rağmen Halen Akçakaleli Dolandırıcıların Tuzağına Düşüyor

Malatya’da vatandaşları telefonla arayarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 1 Akçakaleli ve Osmaniyeli, gözaltına alındı. Şahısların üzerinde ve evlerinde yapılan aramalarda çok miktarda takı ve para ve ele geçirildi.


Akçakaleli Telefon Dolandırıcıları Emekli Öğretmenin 150 Bin Lirasını Dolandırdı

Kahramanmaraş'ta emekli öğretmen olan Aysel K. telefonla aranarak suç örgütünün tuzağına düştü. 150 Bin lirasının dolandırıldığını anlayan Aysel K. polise başvurdu. Geniş soruşturma başlatan polis birimleri zanlıları Akçakale'de yakaladı.


İnstagram ve Facebook'ta Kupon Satanlar Dolandırıcılıkta Sınır Tanımıyor

İnstagram ve Facebook'ta çeşitli kupon tasarımları yaparak İnsanlara tahminci olduklarını ve maç sonuçlarını iyi analiz edip bulduklarını söyleyerek para karşılığında tahminlerini satan dolandırıcılar vurgunda sınır tanımıyor.


Akçakaleli Dolandırıcılar Bu Sefer Çanakkale'de Bir Mazlumun 75 Bin Lirasını Dolandırıyorlardı

Akçakale'den geldikleri tespit edilen 2 dolandırıcı Çanakkale'de 73 yaşındaki yaşlı kadına kendini savcı ve polis olarak tanıtıp 75 bin lirasını dolandıracaklardı. Çanakkale İl Emniyet Ekipleri tarafından yapılan operasyon ile dolandırıcılar kıskıvrak yakalandı.