Yeşil Hayat 4. Resim Çalıştayı Yoğun İlgi Gördü

Yeşilay Şanlıurfa şubesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozova Atatürk Barajı Çok Programlı Anadolu lisesi işbirliğiyle ile Yeşil Hayat 4. Resim Çalıştayı sergisi açıldı. Sergide yeğlı boya ve akrilik tekniğinde oluşan eser yer aldı. Çalıştayın yapıldığı yerde açılan sergiye ilgi yoğundu.

Yeşil Hayat 4. Resim Çalıştayı Yoğun İlgi Gördü

Yeşilay Şanlıurfa şubesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Bozova Atatürk Barajı Çok Programlı Anadolu lisesi işbirliğiyle  ile Yeşil Hayat 4. Resim Çalıştayı sergisi açıldı. Sergide yeğlı boya ve akrilik tekniğinde oluşan eser yer aldı. Çalıştayın yapıldığı yerde açılan sergiye ilgi yoğundu.

Yeşilay Şanlıurfa şubesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Bozova Atatürk barajı Çok programli Anadolu lisesi işbirliğiyle  ile yeşil hayat 4. resim çalıştayı sergisi İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in Yeşilay şube Başkanı Muharrem Çelik ilçe şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler, resim bölümü öğretim görevlisi Necla Tosmur ressam şair Remzi kara ve sanatçilarin katılımıyla resim sergisi okulun salonunda açıldı.

 

Gençlerin Motivasyonu ve Aktif Zaman Geçirmesi Önemli

Açılışta şube başkanı Muharrem Çelik Yeşilay'ın çalışmaları geldiği noktayı anlatarak sanatla gençlerin motivasyonel ve aktif zaman geçirmesi için 4 yıl önce kültür-sanat Komisyonu Başkanı Necla Tosmur öncülüğünde  yeşil hayat çalıştayları nın gerçekleştirdiğini söyleyerek Yeşilay  Genel Baskanı Prof.Dr Mücahit Öztürk'e ve Genel Merkez yöneticilerine   Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e  İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'e  destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Gençlere Fırsat Verilerek İçindeki Cevher Keşfedilir

Yeşilay şube  Kültür-sanat Komisyonu Başkanı Necla Tosmur'da gençlerin başı boş kalmamaları için  onlara fırsatlar vererek içindeki cevheri keşfetme adına   bu çalışmaları yürüttüğünü söyledi. Milli Müdürü İsmail Yapıcıer'de bu çok anlamlı ve önemli çalışmadan dolayı Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik'e   kültür sanat Komisyon Başkanı Necla Tosmur'a, Atatürk barajı lise müdürü Sait Boybay'a ve okul öğretmenlerine teşekkür ederek  bu çalışmayı Milli eğitim ve Yeşilay adına manidar olarak bulduğunu  söyledi. Milli eğitim müdürü  her zaman Yeşilay ile beraber olacağını, Yeşilay çalışmalarını destekleyeceğini söyledi.

 

Mart Ayında Çalışmalar Urfa Merkezde Sergilenecek

Açılış öncesi  ressam Muharrem Çelik çalıştayda Göbeklitepe başak adlı tablosunu Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'e  hediye etti. Daha sonra da topluca sergi kurdelasını keserek açılışı yaptılar. Sergide 20 yağlıboya ve akrilik tekniğinde oluşan eser yer almaktadır. Eserlerde Göbeklitepe figürü  daha çok dikkat çekti. Bu sergi  Mart ayında yüzüncüyıl Yeşilay kutlama programı çerçevesinde Urfa merkezde de sergileneceği söylendi.