Yakınına Yuva Yapan Güvercinin Gözü Kör Oldu, Şanlıurfa'da Bir Çok Binada Var

Yakınına yuvasını yapan güvercinlerin gözlerinin kör olduğu bilinen baz istanyonları Şanlıurfa'da bir çok binanın damına gelişi güzel kuruluyor, Zararsız olarak bilinen baz istasyonları meğer bir çok hastalığın üreticisiymiş.

Yakınına Yuva Yapan Güvercinin Gözü Kör Oldu, Şanlıurfa'da Bir Çok Binada Var
Şanlıurfa baz istasyonları

Evlerin çatılarına gelişi güzel kurulan baz istasyonları insan sağlığını tehdit ediyor. Baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması gerekirken şehir içine dağıtılması durumun vahametini ortaya koyuyor.
Şanlıurfa’nı Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesinde bulunan bir binanın çatısına kurulan baz istasyonu görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Çatısına baz istasyonu kurulan binanın üç katında da insanların yaşaması tehlikenin boyutlarını ve insanların bile bu duruma alıştığını gözler önüne seriyor. Mahalle sakinleri ve söz konusu binada yaşayanlar baz istasyonlarıyla yaşamaya alışmış durumdalar ve yetkililer buna seyirci kalmayı tercih ediyor.

Aynı binada yaşayanlar insanlar var

Çatısına baz istasyonu kurulan binanın çevresinde yaşayan vatandaşlar olduğu gibi aynı binada onlarca kişiden oluşan aileler de ikamet ediyor. Bunun yanın sıra Baz istasyonun kurulduğu binanın hemen birkaç metre ilerisinde otel ve düğün salonu bulunması baz istasyonunun etkisinin daha çok kişiye etki etmesine neden oluyor. Mahalle sakinleri, baz istasyonlarının kendi sağlıkları için tehlike olduğunu ve bunlara bir çare bulunmasını talep ediyor.

Uzmanlar uyarıyor

Baz istasyonlarının olumsuz etkileri ile ilgili konuşan Uzmanlar, baz istasyonlarının cep telefonlarıyla iletişim sağlanması için gerekli olduğunu ancak bir o kadar da zararlı olduğunu belirtiyor. Özellikle baz istasyonlarına yakın çevrede oturan kişilerin direk radyasyona maruz kaldığını belirten uzmanlar, baz istasyonlarının zararlarını şöyle sıralıyor;

-Baz istasyonlarının çevreye yaydığı elektro manyetik dalgalar insan vücudundaki hücrelerin kimyasını bozmaktadır.

-Hücrelerin bozulmasına bağlı olarak da, büyük moleküllerin, yani protein, magnezyum, potasyum (vb) gibi, deforme olması, hücre zarlarının birbirine yapışması, hücre zarlarında delikler oluşması, bazı enzimlerin bozulması, sinir zarlarının bozulması, rüya görmenin azalması gibi sonuçlara neden olmaktadır. Ayrıca bu etkilere bağlı olarak uyku bozukluğu, asabiyet, unutkanlık, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, Parkinson, Alzheimer gibi beyin hastalıklarına da neden olmaktadır.

-Baz istasyonlarının yaydığı, radyasyonun kanserde üç ayrı kademede etkili olduğu bilim adamları tarafından tespit edilmiştir. Birinci etkisi, vücutta ki kanser önleyici maddeleri yok ederek, bünyenin kansere karşı korunaksız hale gelmesini sağlar. İkinci etkisi, bu dalgaların kendisinin kanseri oluşturmasıdır.

-Üçüncü etkisi ise,  kanser yapan maddelerin, hücrenin içine yerleşmesini kolaylaştırması ve mevcut bulunan kanserin, seyrinin ve etkilerinin artırılması dır.

-Radyo aktif  dalgalar, kulakta işitme ve Kaybı kulak çınlamasına yol açmaktadır.

-Göz merceğinin bulanması, Göz korneasının bulanması, İns iltihabı, Göz dibinin harap olmasına eden olduğu belirlenmiştir.

Radyasyona maruz kalan kişilerde, hücrelerin ölmesi sonucu Kısırlık, Otizmli doğan çocuklar, Döl yatağının ölmesi, Adet düzensizlikleri, Östrojen artışı nedeniyle, düşükler olabilmektedir.

-Baz istasyonlarının yaydığı elektro manyetik dalgaların bağışıklık sisteminin çökmesine neden olduğu, tıbbı kesinlik kazanmış bir gerçektir.

-Kan hücrelerine zarar vererek, kan içindeki, Alyuvarlar, Akyuvarlar, pıhtı oluşumunu sağlayan Pulları azaltır. Kanın kimyasını bozar. Beyin ve kanımız için, çok önemli olan asetilkolin esterazı eksiltir. Bu enzimin azalması ölümlere yol açabilmektedir.

-Baz istasyonlarının yaydığı radyasyona maruz kalan bölgelerde 20 yıl kadar sonra, kanser patlaması yaşanacağı, en az üç kişiden birinin kanser hastası olacağı düşünülmektedir.

-Kalp ritim bozukluğuna ve diğer bir çok kalp rahatsızlığına neden olmaktadır.