Viranşehir'de Elektrik Panoları Tahrip Edildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kayıp kaçağı önleme adına evlerin dışına çıkarılan elektrik sayaçları otomasyon sisteminin bulundu 2 adet alçak gerilim panosu kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı tahrip edilen panolarda hasar oluşurken panolar kullanılamaz hale geldi.

Viranşehir'de Elektrik Panoları Tahrip Edildi
Viranşehir'de Elektrik Panoları Tahrip Edildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kayıp kaçağı önleme adına evlerin dışına çıkarılan elektrik sayaçları otomasyon sisteminin bulundu 2 adet alçak gerilim panosu kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı tahrip edilen panolarda hasar oluşurken panolar kullanılamaz hale geldi.

Dicle Elektrik Dağıtım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yönetmeliklerine uygun biçimde yatırımlarını sürdürürken, bir yandan da enerji kalitesini artırmak için kaçak kullanımla mücadele ediyor. Bu çerçevede geliştirilen alçak gerilim sayaç otomasyon panoları bölge genelinde birçok yerleşim alanında kuruluyor. İletim hatlarının yeraltına alınması çalışmaları ile birlikte kurulan panolar sayesinde kaçak kullanım oranı azalırken, enerji kalitesinde de artış görülüyor.

Dicle Elektrik ekiplerinin çalışmalarında sona yaklaşılması, söz konusu bu yatırım tamamlandığında artık kaçak elektrik kullanamayacaklarını fark eden bazı kesimleri harekete geçirdi. Viranşehir ilçesi Şarkpınar Mahallesinde kurulan panolardan 2’si yaşanan saldırı sonucunda kırılarak kullanılamaz hale getirildi. Yaşanan olay sonrası tutanak tutulurken olayla ilgili olarak gerekli şikayetler de yapıldı. Onlarca abonenin enerjisiz kalmasına neden olan saldırı sonrasında kullanılamaz hale getirilen panolar yenileriyle değiştirildi.
Yenileriyle değiştirilen panolar yeniden kullanılamaz hale geldi

Yenileriyle değiştirilen panolara bir gün sonra aynı mahalle ve aynı sokakta kimliği belirsiz kişiler tarafından yeniden saldırı yapıldı. Yapılan saldırı sonrası panolar tamamen tahrip edilirken, saldırı nedeniyle onlarca abone elektriksiz kaldı. Yaşanan saldırı üzerine polis soruşturma başlatırken, Dicle Elektrik ekipleri saldırı sonunda tahrip edilen panoların yerlerine yenilerinin montajı için çalışmalarına yeniden başladı.

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

 

Urfalı 11 Yaşındaki Çocuk Elini Kıyma Makinesine Kaptırdı

Şanlıurfa'da 11 yaşındaki İbrahim Halil G. evde kıyma makinesiyle oynarken elini bir anlık dikkatsizlik sonucu kaptırdı. Ciddi hasar alan çocuk alelacele Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


 

Siverek'te Ekmek Mücadelesi Veren 18 Yaşındaki Simitçiye Hayvan Yüklü Pikab Çarptı

Sabah saatlerinde işe çıkan 18 yaşındaki Salih Kuyanay, simit tezgahıyla seyyar olarak yolda giderken, ağır tonajlı hayvan yüklü pikabın bir anlık dikkatsizliği yüzünden kazaya sebebiyet verdi. Kazanın etkisiyle simit tezgahındaki simitler ve tezgah telef oldu. 18 Yaşındaki genç Salih, Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı.


 

Siverek'te 12 Yaşındaki Birgül Hem İlik Kanseri Hem Yoksulluğun Pençesinde

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde derme çatma bir evde 6 kardeşi anne ve babası ile yaşayan minik Birgül, ilik kanserine yakalandı, tedavi süreci zorlu ve oldukça maliyetli olması onu bu küçük yaşında yoksulluğun soğuk yüzü ile karşı karşıya getirdi.


 

 

Arabanın Altında Sıkışan Köpeği İtfaiye Kurtardı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi bu defa farklı bir haber ile gündeme geldi, günlerdir havan ve roket haberleri ile gündemden düşemeyen ilçede bu defa dikkatli bir vatandaş ve itfaiyenin titiz çalışması bir canı kurtardı. Aracın altında sıkışmış vaziyette bulunan köpeği fark eden araç sahibi aracını hareket ettirmeyerek itfaiyeden yardım istedi.


 

HDP Eş Başkanı Temelli : AKP'nin Gidici Olduğu Aşikar, Oy Oranı Yüzde 35'in Altına Düştü

Mecliste gazetecilere röportaj veren HDP Eş Başkanı Sezai Temelli AKP'nin oy oranlarını işaret ederek, desteğin yüzde 35'in altına düştüğünü belirtti. İktidarın gidici olduğunu, istifaların devam edeceğini aktardı.