Vatandaşlar Tüm Uyarılara Rağmen Halen Akçakaleli Dolandırıcıların Tuzağına Düşüyor

Malatya’da vatandaşları telefonla arayarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 1 Akçakaleli ve Osmaniyeli, gözaltına alındı. Şahısların üzerinde ve evlerinde yapılan aramalarda çok miktarda takı ve para ve ele geçirildi.

Vatandaşlar Tüm Uyarılara Rağmen Halen Akçakaleli Dolandırıcıların Tuzağına Düşüyor

31 Ekim tarihinde Malatya'dan bir vatandaşı arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişilerin polise ihbar edilmesi üzerine Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.
Dolandırıcıların parayı aldığı bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen ekipler kısa sürede şüphelilerden birinin kimliğini tespit etti. 2 şüpheli şahıstan birinin Osmaniye, birinin de Şanlıurfa’da olduğu belirlenince, bahse konu illerdeki emniyet güçleri ile birlikte eş zamanlı operasyon düzenlendi. 
Şüphelilerden biri Osmaniye Otogarı'nda gözaltına alınırken, üzerinde 59 bin 750 TL, 2 cep telefonu, 1 bilezik, 1 çift altın küpe, 3 çeyrek altın, 7 ata altını, 1 yarım altın, 1 altın yüzük ve 36 Suudi Riyali ele geçirildi. 
Diğer şüpheli ise Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma sonucunda Akçakale ilçesinde gözaltına alındı. Şahsın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda 18 bin 750 TL, 1 tam altın, 1 yarım altın, 2 telefon ve Suriye vatandaşına ait bir kimlik ele geçirildi. 
Gözaltına alınan her 2 şüpheli de Malatya’ya getirildi. Sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler.

Sulh Ceza Hakimliği dosya kapsamında soruşturmaya 9 Kasım tarihi başlayacağı öğrenildi.