Urfa Yöneticilerinin Sahip Çıkmadığı Şanlıurfaspor'a Rakibinden Destek

Şanlıurfaspor gerek şehrin yöneticileri gerek kulübün yöneticileri tarafından adeta kaderine terk edilerek 50 yıllık mazisi olan kulübü borç batağına saplayarak adeta hareket edemeyecek duruma getirdi.

Urfa Yöneticilerinin Sahip Çıkmadığı Şanlıurfaspor'a Rakibinden Destek
Urfa Yöneticilerinin Sahip Çıkmadığı Şanlıurfaspor'a Rakibinden Destek

Şanlıurfaspor gerek şehrin yöneticileri, gerek kulübün yöneticileri tarafından adeta kaderine terk edilerek 50 yıllık mazisi olan kulübü borç batağına saplayarak adeta hareket edemeyecek duruma getirdi. İçinde bulunduğu mali sıkıntılardan dolayı deplasmana gidecek olan takım masraflarını karşılayamadığından dolayı maça gitmeme kararı almıştı. Bunun üzerine harekete geçen rakip takım, Şanlıurfaspor'un tüm deplasman giderlerini üstleneceğini açıkladı.

Şanlıurfaspor, bu yılı kabus gibi başlayarak önce başkanlık krizi, ardından seçilen başkanın etrafındaki bütün yöneticilerin bir bir takımı yalnız bırakarak kaçması adeta 50 yıllık köklü kulübü kendi kaderine terk etmeye zorladı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Takıma Destek Olacağına Köstek Olmayı Seçti

Bununla beraber görevi spora destek olmak ve kulüpleri idame ettirmek olan Gençlik ve Spor il Müdürlüğü de saha kirası ve benzeri alacakları için köklü kulübü icraya vererek bütün gelirlerine el koydu. Hiç bir geliri kalmayan kulübün yöneticileri de destek olmak yerine adeta bir yerlerden talimat almışçasına bir bir kulübü terk ederek istifa etmeyi seçti. 

Seçimlerden Önce Takıma Vaat Verenler, Seçildikten Sonra Vaat Yerine İcraya Verdiler

Bununla kalmayan kentin yöneticileri seçimden önce boyunlarına Şanlıurfaspor atkıları takarak takıma her türlü desteği vereceklerini ve takımın üst lige çıkması için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü vererek taraftarın ve Şanlıurfa'lıların gönlünü kazandı. Ancak seçimler bitip seçildikten hemen sonra destek sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, verdiği bütün sözleri bir kenara bırakarak emrinde bulunan Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) eliyle kulübün birikmiş su ve çevre temizlik ile benzer vergilerinin tahsili için icra davası açarak icra yoluyla kulüpten para almak isteyen devlet kurumları arasında sıraya girdi. 

Bütün bu olanlardan sonra iyice köşeye sıkışan yönetim önceki yönetimlerden kalan devasa borç yükünün altında ezilerek adeta kulübü kapatma noktasına getirdi. 

TFF Takımın Borcunu Ödemediğinden Dolayı -15 Puan Ceza Verdi

Bütün bunlar olurken Türkiye Futbol Federasyonu boş durur mu? Onlarda boş durmadı ve alacağı için kulübü federasyona şikayet eden futbolcuların başvurularını jet hızıyla sonuçlandırarak kulübe adeta ceza yağdırdı. 

Federasyon önce kulübün transfer etmesini yasakladı bununla kalmayan federasyon kulübün küme düşmesini garantilemek adına önce 6 puan ardından bir 6 puan daha sildi lige -12 puandan başlayan Şanlıurfaspor neredeyse bütün as futbolcularını kaybetmiş teknik direktörünü kaybetmiş ve çıktığı her maçta yenilgi ile ayrılıyor. 

Burada bir daha devreye giren federasyon son olarak 3 puan daha silerek toplamda kulübün 15 puan geriden lige başlamasını sağladı. 

Geride kalan bir avuç futbolcu hiç bir beklenti içine girmeden kulübü ayakta tutmaya çalıştıysa da artık kulübün hareket edecek alanı kalmamıştı. 

Ne Olmuştu ?

 Trabzon deplasmanına gidecek olan Şanlıurfaspor yöneticileri masrafları karşılayamama gerekçesi ile maça gitmeyeceklerini açıkladı. 

Resmi Sosyal Medya hesabından açıklama yapan yöneticiler, kulübün son halinin içler acısı olduğunu bir kez daha göstermişti.

Bunun üzerine Şanlıurfaspor'un deplasmanda rakibi olan takım Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü, resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir çağrıda bulunarak takımın deplasmanda yol konaklama dahil bütün masraflarını üstlenmek istediklerini ve Şanlıurfaspor'un maça gelmesini istediklerini belirttiler.

Karadeniz Kulübü Sosyal medya hesaplarından yaptıkları çağrı

"TFF 2. Lig Beyaz grupta 11. hafta müsabakasında karşılaşacak olduğumuz kardeş Kulüplerimizden Şanlırfaspor'un maddi imkansızlıklar dolaysıyla Trabzon'a gelemeyeceklerini resmi sosyal medya hesaplarından duyurdular.Bizler Hekimoğlu Trabzon FK Yönetim Kurulu olarak, Şanlıurfaspor'un bütün masraflarını karşılamak ve onları şehrimizde en iyi şekilde ağırlamak istediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız"