TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay Mikrofonu Açık Unutmasıyla İfşa Oldu !

Türk İş Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı arasında geçen konuşma mikrofonun açık olması ile ifşa olmuş ve Türk İş Başkanı Ergün Atalay’ın Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a ‘’ "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" demesine başta emekçiler olmak üzere birçok kesimden tepki sesleri yükselmişti. Bugün ise Atalay’a muhalefetten istifa çağrıları yükseldi. En dikkat çeken tepkiler ise FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ve Muharrem İnce’den geldi. Fatih Portakal ‘’ Ne güzel oyunlar sahneleniyor ülkede. Mış gibi çoğu şey. İşçinin hakkını savunmaktan ne kadar da uzaksın Türk-İş Başkanı. Ergün Atalay tiyatrolarda rol alabilir’’ derken Muharrem ince ise ‘’ Açık kalan mikrofonda ‘Uzasa işi karıştıracaktık, böyle kapattık iyi oldu’ itirafında bulunan, işçinin alın terini, emeğini, çocuklarının geleceğini Saray’a satan Türk-İş Başkanı koltukta bir gün dahi oturmamalı ve gitmeden işçiyi enflasyona ezdiren o sözleşmeyi yırtıp atmalıdır’’ dedi.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay. Görevi, İşçi ve emekçilerin haklarını korumak ve ekonomi gelişmelere paralel olarak işçi adına, işçiler adına hükümetle pazarlık yapmaktır. İşçi aleyhine değil, lehine çalışmaktır. Ama son gelişen olaylarda, Türk-İş’in sorumluluk alanı ve görev alanı tartışılmaya başlandı. İşçiler adına hükümetle, 2019 İşçi maaşları ile ilgili masaya oturan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, mikrofonu kapalı zannederek Çalışma Bakanına ‘’ Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" dedi. Bir mikrofonu eliyle kapattı ama diğer mikrofonun açık olduğunu unutan Atalay, yapılan pazarlıkların perde arkasını itiraf niteliğinde yaptığı açıklamalarla ifşa etti.

Dün, Türk-İş Başkanına büyük tepki vardı. Hem işçilerden hem emekçilerden… Başkan Ergün Atalay’a tepkiler bugünde devam etti. Türk-İş Başkanı Atalay’a verilen tepkilerin yerini bugün istifa çağrıları aldı.

Perde arkasında Türk-İş ve hükümetin nasıl anlaştıkları ortaya çıkınca başta muhalefet olmak üzere birçok kesimden istifa çağrıları yükseldi. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş istifa çağrısı yaparken, Muharrem İnce Atalay’ı işçileri Saray’ın isteklerine satmakla suçladı. Diğer taraftan Fatih Portakal ise, kendi hesabından ‘’ Ne güzel oyunlar sahneleniyor ülkede. Mış gibi çoğu şey. İşçinin hakkını savunmaktan ne kadar da uzaksın Türk-İş Başkanı. Ergün Atalay tiyatrolarda rol alabilir’’ açıklaması geldi.