Topçu Meydanında 7 Tane Suriyeli 14 Yaşındaki Çocuğu Darp Etti

Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Rabia Meydanında (Topçu Meydanı) iddiaya göre 14 yaşında lise 1 öğrencisi M.F.T, yaşları 15 ila 17 arasında değişen 7 Suriye uyruklu şahıs tarafından darp edildi

Topçu Meydanında 7 Tane Suriyeli 14 Yaşındaki Çocuğu Darp Etti
Topçu Meydanında Suriyeliler 14 Yaşındaki Çocuğu Darp Etti

Olay dün akşam saat 20:30 sularında Suriyeli mültecilerin yoğunlukta yaşadığı ve sık sık o bölgede çıkardığı olaylarla anılan Rabia Meydanında meydana geldi.

Alınan bilgiye göre meydanın yukarısında bulunan bir düğün salonunda güğüne giden ailenin 14 yaşındaki lise 1 öğrencisi oğulları M.F.T düğün salonundan çıkarak az aşağısında bulunan Rabia Meydanına gitti.

Çocuk elinde bulunan su şişesini çöpe attığı esnada yanına yaklaşan yaşları 15 ila 17 arasında değişen 7 kişilik bir Suriyeli oldukları söylenen grup gelerek çocuğa sataştı.

Ardından çocuğa saldıran ve darp eden Suriyeliler daha sonra kendisine yardıma gelen 12 yaşındaki akrabası A.T'yi de darp ederek olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

Düğün salonuna dönen çocuğun darp edildiğini gören aile hemen olay yerine gitti ancak saldırganlar çoktan olay yerinden uzaklaşarak izini kaybettirmişti.

Olay sonrası konuşan çocuğun babası İbrahim Halil T. olaya isyan ederek "Biz çocuklarımızı sokağa bırakamayacakmıyız? Burada mülteci olan biz miyiz onlar mı belli değil ne olacak bu meydanda terör estiren Suriyeliler? Güvenlik güçleri neden bu meydanda güvenliği arttırmaz? Bu işe kendi yöntemlerimizle mi çözüm bulacağız?" Diyerek olaya tepkisini dile getirdi.

Türkiye'de Yaşayan Suriyeliler İle İlgili Diğer Haberlere Göz At
1. Suriyeli Diye Dışlanan 9 Yaşındaki Vail El Suud İntihar Etti ►
2. Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Bir Can Daha Aldı ►
3. 1500 Suriyeli Öğrenci Taşımalı Eğitimle Okullarına Kavuştu ►
4. Bir Söylenti ile Suriyeliler Valiliğe Akın Etti ►
5. Viranşehir'de kamyonet Motosiklete Çarptı 2 Kişi Yaralandı ►
6. Tatilini Yapan Suriyeliler Türkiye'ye Dönmeye Devam Ediyor ►
7. Ceylanpınar'da Mülteci Kampında Yangın Büyümeden Kontrol Altına Alındı ►
8. Güvenli Bölge Oluşturulursa 1 Milyon Suriyeli Evine Dönebilir ►