Suruç'taki Kavganın Cinayet Zanlısı Milletvekilinin Kardeşi Teslim Oldu

Ak Parti'nin milletvekili İbrahim Halil Yılmaz ile yakınları ve parti üyeleri seçim çalışmaları için yaptığı geziler sırasında bir esnaf ile tartışmaya başladı. Tartışmanın silahlı kavgaya dönüştüğü olayda Esnaf ve 2 çocuğu öldü.

Suruç'taki Kavganın Cinayet  Zanlısı Milletvekilinin Kardeşi  Teslim Oldu

Ak Parti'nin milletvekili  İbrahim Halil Yılmaz ile yakınları ve parti üyeleri seçim çalışmaları için yaptığı geziler sırasında  bir esnaf ile tartışmaya başladı. Tartışmanın silahlı kavgaya dönüştüğü olayda Esnaf ve 2 çocuğu öldü.

Elde edilen bilgilere göre Suruçta seçim çalışmaları yapan Ak Parti milletvekili İbrahim Halil Yılmaz ve yakınları bir pazarcıyla tartışmaya başladı.  Tartışmanın büyüyerek silahlı kavgaya dönüşmesiyle kurşunların hedefi olan Hacı Esvet Şenyaşar (Esnaf), oğulları Celal ve Adil Şenyaşar ile Milletvekili Yıldız'ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybederken, 8 kişi de yaralandı. Olayın ardından 2 oğlunu ve eşini kaybeden anne Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, yargı sürecinde ilerleme olmadığını öne sürerek geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı. 
Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya karıştığı ileri sürülen firari cinayet şüphelisi Enver Yıldız’ın yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 15 aydır firari olarak aranan Enver Yıldız, aşiretine mensup ileri gelenlerin ve milletvekili olan kardeşi İbrahim Halil Yıldız'ın girişimleri sonucu teslim olmaya ikna edildi. Şüpheli Enver Yıldız, bugün yakını ve aşiret mensubu yaklaşık 50 kişi ile birlikte Şanlıurfa Adliyesine gelerek teslim oldu. Yıldız’ın teslim olması sırasında polis adliye binası ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.