Suruçlu Yardıma Muhtaç Yaşlı Kadınlara Eski Kerpiç Evlerinin Yerine Yeni Ev Yapılıyor

Urfa'nın Suruç ilçesinde yaşamlarını sürdüren 85 ve 95 yaşında olan Cemile Kartal ve Adile Yağmur için Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği ile Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın girişimleri ve hayırseverlerin de desteğiyle yeni ev yapılma süreci başladı.

Suruçlu Yardıma Muhtaç Yaşlı Kadınlara Eski Kerpiç Evlerinin Yerine Yeni Ev Yapılıyor

Urfa'nın Suruç ilçesinde yaşamlarını sürdüren 85 ve 95 yaşında olan Cemile Kartal ve Adile Yağmur için Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği ile Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın girişimleri ve hayırseverlerin de desteğiyle yeni ev  yapılma süreci başladı. 

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi'nde kerpiç bir evde yaşam mücadelesi veren yaşlı iki kadın için Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği ile Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve hayırseverler de harekete geçti. Harabe evde hayatını sürdüren Cemile Kartal (95) ve Adile Yağmur (85) için yetkililer,için yeni bir evin inşaat temelleri atılmaya başlandı.
Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği Başkanı Abdulkadir Akyıldız,açıldığı günden beri Şanlıurfa’da birçok yardıma muhtaç ve aç ailenin umudu olan derneğin köprü görevi gördüğünü söyledi. Akyıldız, gerekli incelemelerden sonra Cemile ve Adile nine için yeni ev alma kararı aldıklarını belirterek, "Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği, Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve hayırseverlerimizin destekleriyle ninelerimizin yeni evlerine kavuşması için gece gündüz çalışıyoruz. Kerpiç evleri artık yıkılmaya başlanmıştı. Çok kısa bir zaman sonra iki odalı, mutfağı, banyosu ve lavabosu olan bir eve kavuşacaklar. Allah herkesten razı olsun” sözlerini kullandı
Gençlik ve İhsan İnsani Yardım Derneği Suruç Temsilcisi İsmail Yavuz, Cemile ve Adile nineyi yeni evlerine kavuşturacaklarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek yardımda bulunan herkese teşekkür etti. 
Adile Yağmur ve Cemile Kartal da evlerinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.