Suriye'nin Kuzeyine EYP İmhası İçin Zırhlı İş Makineleri Gönderildi

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında kontrol altına alınan bölgelerde arama tarama faaliyetleri ve bu faaliyetler çerçevesinde yer yer tuzaklanan El Yapımı Patlayıcıların imhası için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi sınır bölgesinden Suriye'nin kuzeyine gönderilmek üzere iki adet zırhlı iş makinesi sevk edildi

Suriye'nin Kuzeyine EYP İmhası İçin Zırhlı İş Makineleri Gönderildi
Suriye'nin Kuzeyine EYP İmhası İçin Zırhlı İş Makineleri Gönderildi

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında kontrol altına alınan bölgelerde arama tarama faaliyetleri ve bu faaliyetler çerçevesinde yer yer tuzaklanan El Yapımı Patlayıcıların imhası için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi sınır bölgesinden Suriye'nin kuzeyine gönderilmek üzere iki adet zırhlı iş makinesi sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, yürütülen Barış Pınarı Hareketi kapsamında Ceylanpınar ilçe merkezinden tırlar üzerinde 2 zırhlı iş makinesi görev alacağı yerlere sevk edildi. Tırlardan indirilen iş makinelerinin EYP’lerin (el yapımı patlayıcı) imha edilmesinde kullanılacağı tahmin ediliyor.

Arama tarama faaliyetleri çerçevesinde Terör örgütü PYD tarafından çekildikleri bölgelere el yapımı patlayıcılar tuzaklanmış ve bu tuzaklarım imhası esnasında askerlerimiz şehit düşmüş yada yaralanmıştı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerlerimizin can güvenliğini önceleme adına böyle bir adımı attığı ve bundan böyle EYP imhalarında söz konusu zırhlı iş makinelerinin kullanılacağı gelen bilgiler arasında.


Barış Pınarı Harekatı ile İlgili Diğer Haberler


Şanlıurfa Barış Pınarı Şehidini Törenle Memleketine Uğurladı►

Geçtiğimiz günlerde Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen Barış Pınarı harekatından sonra bölgede arama tarama faaliyetleri esnasında teröristlerin tuzakladığı El Yapımı Patlayıcı (EYP) patlaması sonucu şehit olan Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan, düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.


Tel-Abyad'daki Patlamada Yaralanan Suriyelilerin Tedavileri Tamamlandı►

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırına sıfır noktasında bulunan ve kısa süre önce Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PYD'den temizlenen Tel-Abyad ilçesinde pazar yerine yapılan bombalı araç saldırısında yaralanan Suriyeliler tedavi için getirildikleri Akçakale Devlet Hastanesinde tedavileri tamamlanarak memleketlerine gönderildi.


El Bağdadi'nin Öldürülmesinin Ardından Yeni IŞİD Lideri Kim?►

IŞİD'in 31 Ekim'de yeni "halifesi" olarak ilan ettiği yeni lideri Ebu İbrahim el Haşimi el Kureyşi'nin Hz. Muhammet'in soyundan geldiği, iddia ediliyor.


Suriye'de Oluşturulan Güvenli Bölgeye Geçiş Hazırlıkları Başladı►

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile sınırımızın 30 kilometre derinliğine kadar olan güvenli bölgeye yaklaşık bir milyon Suriyeli mültecinin geçişi için hazırlıklara başlandı. İlk etapta sınır kapılarında yapılan temizlik çalışmaları göze çarpıyor.


Terörden Temizlenen Yerlere Şanlıurfa'dan İnsani Yardım►

Suriye'ye yapılan sınır ötesi operasyon ile terörden temizlenen bölgelere insani yardım tırları götürüldü. Şanlıurfa'dan çıkan tırlar Suriye'nin Telabyad, Resulayn bölgesinde yardıma muhtaç aileleri için geldi.


Rusya ile Beklenen Ortak Devriye Başladı►

Soçi'de varılan mutabakat kapsamında planlanan güvenlik koridoru için ortak devriyelere başlanıldı. Fırat’ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde yapılan ilk devriye Rus askeri birliklerinin iştirakiyle gerçekleştirildi.