Siverek'e Kesintisiz Elektrik İçin 4 Milyon 600 Bin Liralık Yatırım

Dicle Elektirik daha kaliteli ve kesintisiz elektrik verebilmek için Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine 4 Milyon 600 bin liralık yatırımda bulundu. 2500 kişiye kaliteli hizmet verebilmek için mevcut elektrik hatlarını destekleyici hatlar ile güç kaynakları ilave edildi.

Siverek'e Kesintisiz Elektrik İçin 4 Milyon 600 Bin Liralık Yatırım

Dicle Elektirik daha kaliteli ve kesintisiz elektrik verebilmek için Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine  4 Milyon 600 bin liralık yatırımda bulundu. 2500 kişiye kaliteli hizmet verebilmek için mevcut elektrik hatlarını destekleyici hatlar ile güç kaynakları ilave edildi.

İlçede söz konusu çalışma ile yeraltı şebeke çalışmasını tamamlayarak havai hatların büyük kısmını kaldıran Dicle Elektrik Dağıtım, bir çok mahallenin elektrik hatlarını onardı. Ofis Mahallesi ile Yılmaz Güney Parkı, Atatürk Bulvarı ile Halit Gülpınar İlköğretim Okulu bölgesinde 6 kilometre orta ve 10 kilometre alçak gerilim şebekesi döşendi. Bin KVA’lık monoblok trafo şebekeye enerji sağlaması için  kuruldu. Söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte kurulu güç artarken, bu yatırımdan bölgedeki 2 bin 500 abone yararlanacak. Söz konusu aboneler eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi alabilecek.


Şanlıurfa'yla İlgili Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberler


Viranşehir'de Elektrik Panoları Tahrip Edildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kayıp kaçağı önleme adına evlerin dışına çıkarılan elektrik sayaçları otomasyon sisteminin bulundu 2 adet alçak gerilim panosu kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı tahrip edilen panolarda hasar oluşurken panolar kullanılamaz hale geldi.


DEDAŞ, Borcunu Ödemeyen Sulama Birliklerinin Elektriğini Kesti

Şanlıurfa il sınırları içerisinde bulunan sulama birlikleri DEDAŞ'a olan toplam 464 milyon 403 bin 374 lira borcundan dolayı yasal takip başlatılarak borcun tahsili için girişimlerde bulunuldu. Yapılan tüm girişimlerde borcun 342 milyon TL kısmını ödeyemeyen 6 Sulama Birliğinin elektrikleri DEDAŞ tarafından kesildi.


Şanlıurfa Sulama Birliğinin Elektriği Dicle Elektrik Tarafından Kesildi.

Şanlıurfa Sulama Birliklerinin Dicle Elektriğe borcu 464 milyon liraya ulaşınca ödeme yapılıncaya kadar borçlu birliklerin elektriği kesilme kararı aldı.


Viranşehir'de DEDAŞ'a Saldırı: 1 Yaralı

Şanlıurfa Viranşehir'de kaçak trafo tespit eden DEDAŞ jandarma ile birlikte trafoyu sökmek için gittiği sırada bölgedekilerin saldırılarına uğradı. 1 Elektirik mühendisi yaralandı.