Sınır İlçesi Ceylanpınar'da Parklar İnsanlarla Doldu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Barış Pınarı Harekatı dolayısı ile sık sık saldırılar ile gündeme gelen ve halkın her an saldırı olabilir endişesi ile ilçeyi terk ettiği günlerden sonra harekatın bitmesi sonrası hayat normale döndü. Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsat bilen ilçe halkı park ve mesire alanlarına akın etti

Sınır İlçesi Ceylanpınar'da Parklar İnsanlarla Doldu
Sınır İlçesi Ceylanpınar'da Parklar İnsanlarla Doldu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Barış Pınarı Harekatı dolayısı ile sık sık saldırılar ile gündeme gelen ve halkın her an saldırı olabilir endişesi ile ilçeyi terk ettiği günlerden sonra harekatın bitmesi sonrası hayat normale döndü. Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsat bilen ilçe halkı park ve mesire alanlarına akın etti.

Barış Pınarı Harekatından en çok etkilenen ve sık sık havan saldırıları ile gündeme gelen Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde hayat yavaş yavaş normal seyrine dönüyor. 

Okul öğrencilerinin ve memurların güvenlik gerekçesi ile ilçeyi terk ettiği ve kalanların büyük tedirginlik içerisinde ilçede kaldığı günlerin harekatın son bulması ile beraber geride kaldığı ve içenin yaralarını sarmaya başladığı görüldü. 

Hava sıcaklıklarını mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği yazdan kalma bu günde halkın büyük çoğunlu çoluk çocuk parklara ve mesire alanlarına akın ettiği görüldü. ,

Ceylanpınar ilçesinde kış mevsimine sayılı günler kala ilçede gündüz hava sıcaklığının 23 dereceye ulaşması nedeniyle ilçe halkı soluğu parklarda alıyor. Kış ayına sayılı günler kalmasına rağmen hava sıcaklığından istifade ederek parklara akın ettiklerini söyleyen Emre Cengiz, “Bazı bölgelerde kış ayı kendini iyice hissettirmesine rağmen ilçemizde hava sıcaklığının 23 derecelerde olmasından dolayı soluğu parklarda alıyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte sohbet ederek güzel havanın tadını çıkarıyoruz" diye konuştu.

İlçe halkının sonbaharın son günlerinde gelen pastırma yazının tadını sonuna kadar çıkardığı ilçede haftasonunu fırsat bilen bir çok vatandaş sıcak havanın tadını çıkarmak ve ailece etkinlik yapmak için piknikler düzenlediği görüldü.