Şanlıurfalı Çiftçilere Verilen Destekleme Dedaş Tarafından Bloke Edildi

Banka Hesabına Bloke Konulan Urfalı Çiftçi Devlete Sitem Etti, Eli tılsımlı damat istediği bakanlığı alabiliyorsa kafasına göre sıkıntı var demektir,

Urfalı Çifçi: Hükümetin düzensiz tarım politikaları çiftçiyi gerçekten bitirme noktasına getirdi, Kalkınma hibesi yapacağını bildiğimiz için boru satanlardan boru aldık, tarlamızı daha verimli hale getirmek için, Boru aldığımız yer faturayı kesti, biz bu faturayı ödemek için desteklemeyi bekliyorduk, Desteklemeye tedaş el koydu, Biz şimdi bize kesilen faturayı nasıl ödiyeceğiz?

Bakanların tarım ile uzaktan yakından alakası yok, Doktoru getirip tarım bakanı yapmış diyen Urfalı çiftçi, Damadın da eli tılsımlı, hangi bakanlığa elini atsa oranın başına geçiyor dedi.


Şanlıurfa Çiftçilerinin Diğer Haberleri


Şanlıurfalı Çiftçinin , Esnafın Borçları Meclis Gündeminde►

Şanlıurfa’lı Esnaf ve Çiftcilerinin BAĞKUR- SSK Prim ve Banka borçları Meclis gündeminde tartışıldı. Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz konuşmasında tüm Şanlıurfalıların sorunlarına değindi.


Üst Üste Aynı Ürünü Eken Çiftçiye Önemli Uyarı ! ►

Pamuk üretiminde Türkiye'ye en büyük kaynak sağlayan Şanlıurfa Pamuk üreticilerine önemli uyarılarda bulunuldu. 3 Yıl üst üste aynı ürünü eken çiftçiye destek verilmeyeceği açıklandı.


Urfa Milletvekili : ''Şanlıurfalı Çiftçilerin Borçları Ertelensin''►

Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz Aydınlık Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde ekonomik zarara değinerek esnafın ve çiftçinin iş yapamadığı duruma geldiğini, bu nedenle Şanlıurfa'nın sınır ilçelerindeki çiftçi ve esnafların borçlarının 1 yıl ertelenmesini talep etti.


Şanlıurfalı Çiftçiler Bütçe Yapmayı Öğrenecek►

Gönüllü eğitmenler tarafından verilecek olan “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimi Şanlıurfa Şehrinde gerçekleşecek.. 


Şanlıurfa'da Çiftçilerin Pamuk Fiyatlarına İsyanı ►

Gübrenin iki katına arttığı , hasadın traktörün mazotunu karşılamadığından şikayetçi olan çiftçiler, seçimlerde yüzde 60'ın üzerinde oy alan belediyelere şikayetlerini sandıklarda belli etmeleri lazımken bu geç kalmış sitem neye fayda sağlar muamma. 


Pamuk Fiyatlarına Düzenleme İsteyen Harranlı Çiftçiler Yolu Trafiğe Kapattı►

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde bir grup çiftçi tek geçim kaynakları olan pamuk için fiyat düzenlemesi ve destekleme konusunda iyileştirmeleri talep etmek için eylem yaparak caddeyi trafiğe kapattı. Yolda lastik yakarak barikat kuran çiftçiler taleplerinin dinlenmesini istiyor.