Şanlıurfalı 5 İşçi Hayatını Kaybetti 4 Kayıp 38 Yaralı Var 

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinden Çankırı'ya çalışmaya giden mevsimlik tarım işçileri Aşırı Sağanak yağış sonrası 5 kişi öldü 4 kişi kayıp, 38 Yaralı var

Çankırı Kızılırmak CAKILAR Köyünde Gece bastıran sağanak yağış nedeniyle 5 urfalı işçi kardeşimiz Hayatını kaybetti 4 Kardeşimiz Kayıp 38 yaralı var .

 

Sağanak Yağış Gece 12'de Başladı 

Gece 12 de başlayan sağanak yağış sabah saatlerine kadar sürdü, Şanlıurfalı vatandaşlarının yaşam alanları sular altında kaldı, 5 Şanlıurfalı işçi hayatını kaybederken 4 kişiye ulaşılamıyor, 38 Şanlıurfa vatandaşı yaralandı. 

 

Valilikten Ölümler İle İlgili Yalanlama 

İddialara göre, Çankırı İli Kızılırmak İlçesinde dün gece saatlerinde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle oluşan su baskınlarında, Şanlıurfalı 5 vatandaş tarım işçisi hayatını kaybetti. 

Meydana gelen taşkınlarda çok sayıda yaralının da bulunduğu iddiasına, Şanlıurfa Valiliği tarafından netlik kazandırıldı. 

Yapılan açılamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

"Dün gece meydana gelen olayda ilçede bulunan Şanlıurfalı vatandaşlarımızın kaldıkları çadırlar zarar görmüş, Çankırı Valiliği koordinasyonunda Kızılırmak Kaymakamlığı ve Çankırı Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile diğer ilgili kurumlar tarafından olaya anında müdahale edilmiştir. 
Olayda çadırları zarar gören vatandaşlarımız için AFAD Başkanlığı tarafından bölgeye gönderilen 30 çadırın kurulumu gerçekleştirilmiş olup, yağışların devam etmesi ihtimaline karşı ilçe spor salonu da vatandaşlarımızın barınmalarına hazır hale getirilmiştir. Ayrıca bölgede bulunan vatandaşlarımız için Kızılay tarafından üç gün boyunca 500 kişiye sıcak yemek verilecektir. Resmi makamlardan yapılan açıklamalara dayandırılmayan bu tür paylaşımlara vatandaşlarımızın itibar etmemeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."