Şanlıurfa'daki Akaryakıt İstasyonlarının Keyfi Zamlarına Soruşturma Başlatıldı

LPG’deki yüksek fiyatlarla sürekli gündeme gelen Şanlıurfa’da tüketicileri sevindiren bir gelişme yaşandı. İddiaya göre, Şanlıurfa merkezde bulunan 44 LPG satışı yapan akaryakıt istasyonunu inceleyen Rekabet Kurumu soruşturma başlattı.

Şanlıurfa'daki Akaryakıt İstasyonlarının Keyfi Zamlarına Soruşturma Başlatıldı

Yapılan akaryakıt indirimlerinin bir türlü Şanlıurfa'ya yansımaması üstüne üstlük indirim geleceği halde zam gelmesi çok kişiyi şüphelendirmişti.

Gündeme gelen bu konu üzerine bir çok kişi tepki göstermesine rağmen aynı fiyatlar halen devam ediyordu.

Şanlıurfa Barosu yaptığı açıklamada tepkisini göstermiş hukuki sürecin başlayacağını bildirerek konuyu yargıya taşımıştı.

Rekabet Kurumu'na giden konu üzerine, söz konusu akaryakıt istasyonlarının anlaşmalı olarak bunu yaptığını ve bir kartel oluşturduklarına kanaat getirildi.

Rekabet Kurumu söz konusu istasyonların 30 gün içinde savunmalarını vermek üzere soruşturma başlattı.

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

 

 

Şanlıurfa Akaryakıt İstasyonlarının Keyfi Zamları

Son dönemlerde akaryakıta indirim gelmesine rağmen Şanlıurfa'da indirim olcağı halde LPG fiyatlarında zam yapıldı. Bu keyfi zamların ardından Şanlıurfa Barosu basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 

 

Ceylanpınar'daki Evler Boşaltılıyor mu ? Kaymakamlık Açıkladı !

Ceylanpınar Kaymakamlığı 7 ekim günü yaptığı açıklamada yapılacak sınır ötesi operasyon kapsamıyla evlerin boşaltılıp boşaltılmayacağı yönünde duyuruların böyle bir durum olması durumda Ceylanpınar Kaymakamlığı veya Şanlıurfa Valiliği'nden yapılacağını bildirdi. 

Şanlıurfa'da Valilik Duyurdu : 15 Gün Boyunca Yapılamayacak !

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada tüm il genelinde 5 ekim ile 19 ekim tarihleri arasında her türlü gösteri, yürüyüş , imza toplama , açık hava toplantıları, açlık grevi gibi etkinliklerin yasaklandığı duyruldu. 

 

Şanlıurfa'da Teröristlere Gıda Yardımı Yapanlara Uyarı !

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada şehir merkezine uzak yazlık, bağ evi, yayla evi ve benzeri olarak kullanılan her türlü yapıda gıda ve erzak maddesi bırakılmaması konusunda uyardı. Vatandaş bilinçli olarak yapsın , yapılmasın bu konuya dikkat çekildi. 

 

Şanlıurfa Valiliğinden 15 Gün Boyunca Yasak Geldi

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada uygun görülen veya izin verilenler dışında 15 gün boyunca ; açık alanlarda, oturma eylemleri , etkinlikler ve yürüyüşler yasaklandı. Valiliğin adını kullanarak istismar etmeye çalışmaları üzerine yasak yapma gereği duyulmuştur denildi.