Şanlıurfa'da Teröristlere Gıda Yardımı Yapanlara Uyarı !

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada şehir merkezine uzak yazlık, bağ evi, yayla evi ve benzeri olarak kullanılan her türlü yapıda gıda ve erzak maddesi bırakılmaması konusunda uyardı. Vatandaş bilinçli olarak yapsın , yapılmasın bu konuya dikkat çekildi.

Şanlıurfa'da Teröristlere Gıda Yardımı Yapanlara Uyarı !

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada şehir merkezine uzak  yazlık, bağ evi, yayla evi ve benzeri olarak kullanılan her türlü yapıda gıda ve erzak maddesi bırakılmaması konusunda uyardı. Vatandaş bilinçli olarak yapsın , yapılmasın bu konuya dikkat çekildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık, bağ evi, yayla evi, hayvancılık veya tarımsal faaliyetler sebebiyle kurulan yapılarda yaşayan vatandaşlarımız, yerleşim yerlerine, şehir merkezlerine dönme hazırlığı yapmaktadır. Bu gibi yapılarda yaşayan vatandaşlarımızın, hem hırsızlık olaylarına karşı hem de ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak isteyen terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla, terk edilen ev ve yapılarda değerli eşya, gıda maddesi ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir. Valiliğimizce alınan tedbirler, genel bir emirle Kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize ve muhtarlıklarımıza iletilmiştir. Her zaman devletinin yanında olan vatandaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğine, güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına inancımız tamdır” ifadelerine yer verildi.