Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Bir Can Daha Aldı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Devlet Su İşlerine ait sulama kanalına giren Suriye uyruklu 27 yaşındaki Hüseyin Halaf akıntıya kapılarak gözden kayboldu olayın tanıkları hemen jandarma ve sağlık ekiplerine bilgi verdi olay yerine gelen güvenlik güçleri talihsiz gencin cansız bedeni sulama kanalından çıkarılarak otopsi için devlet hastanesine götürüldü.

Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Bir Can Daha Aldı
Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Bir Can Daha Aldı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Devlet Su İşlerine ait sulama kanalına giren Suriye uyruklu 27 yaşındaki Hüseyin Halaf akıntıya kapılarak gözden kayboldu olayın tanıkları hemen jandarma ve sağlık ekiplerine bilgi verdi  olay yerine gelen güvenlik güçleri talihsiz gencin cansız bedeni sulama kanalından çıkarılarak otopsi için devlet hastanesine götürüldü.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli uyruklu genç, boğularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Suruç ilçesine bağlı kırsal Yolbilir Mahallesi civarında bulunan sulama kanalında yaşandı. İddiaya göre, Suriye uyruklu Hüseyin Halaf (27) serinlemek için DSİ'ye ait sulama kanalına girdi. Bir süre sonra Halaf akıntıya kapılarak, gözden kayboldu. Olayı gören mahalleli, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine, jandarma, sağlık ve dalgıç polisler sevk edildi.

Ekipler Halaf’ın bulunması için arama çalışması başlattı. Yapılan arama çalışmaları sonucunda gencin cesedi kaybolduğu yerin yaklaşık 8 kilometre uzağında bulundu. Otopsi için Şanlıurfa Adli Tıp

Kurumu morguna götürülen cenaze, yapılan işlemlerin ardından yakınlarına teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.