Şanlıurfa'da Şehir içi Toplu Taşımaya Zam Gelecek mi?

Son dönemlerde halkın canını yakmaya devam eden zamlara bir yeni eklenme hazırlığı yapıldığı iddia edildi. İddiaya göre yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber şehir içinde ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile halk otobüsleri ulaşım fiyatlarına zam geleceği belirtildi

Şanlıurfa'da Şehir içi Toplu Taşımaya Zam Gelecek mi?
Şanlıurfa'da Şehir içi Toplu Taşımaya Zam Gelecek mi?

Son dönemlerde halkın canını yakmaya devam eden zamlara bir yeni eklenme hazırlığı yapıldığı iddia edildi. İddiaya göre yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber şehir içinde ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile halk otobüsleri ulaşım fiyatlarına zam geleceği belirtildi.

Şanlıurfada yeni eğitim dönemi, tüm vatandaşları ilgilendiren zam kararı ile geldi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu taşıma ücretlerinde zam yapma kararı aldı. Kararın yeni eğitim öğretim yılından itibaren uygulanması beklenirken, zama ek olarak ikinci binişlerde ise yüzde 50 indirim olacağı öğrenildi. 

Yetkililer konuya dair henüz resmi açıklama yapmadı ancak zam kararı doğrulandı. 

Zam kararının ardından zam oranları merak edilirken doğrulanmamış kaynaklardan edinilen bilgiye göre en yüksek zam yüzde 33 ile öğretmen biletlerde olması beklenirken tam biletler ise yüzde 30 ile ikinci sırada kalırken öğrenci biletlerine yapılacak zam oranı ise yüzde 20 olarak belirleneceği belirtildi.

Tahmini zamlar ise şöyle:

Öğrenci 1,25'ten 1,50 TL'ye, (%20 zamlanacak)

Öğretmen 1,50 TL'den 2 TL'ye, (%33 Zamlanacak)

Tam 1,75'ten 2,25 TL olacak. (%30 Zamlanacak)

 

Kaynak; Ajansurfa