Şanlıurfa'da IŞİD Militanı Yakalandı !

Şanlıurfa İl Emniyet birimi tarafından rutin kontrol sırasında polisin dikkati sayesinde yakalanan IŞİD Militanı önce kendisinin IŞİD'li olmadığını lakin bir arkadaşının kendisiye birlikte Türkiye'ye girdiklerini söylemesi üzerine, çıkarıldığı mahkemede IŞİD'li olduğu kesinleştikten sonra tutuklandı.

Şanlıurfa'da IŞİD Militanı Yakalandı !

Şanlıurfa İl Emniyet birimi tarafından rutin kontrol sırasında polisin dikkati sayesinde yakalanan IŞİD Militanı önce kendisinin IŞİD'li olmadığını lakin bir arkadaşının kendisiye birlikte Türkiye'ye girdiklerini söylemesi üzerine, çıkarıldığı mahkemede IŞİD'li olduğu kesinleştikten sonra tutuklandı.

Elde edilen bilgilere göre olay, Şanlıurfa'da trafik kontrol sırasında şüpheli bir şahısın polisin dikkatini çekmesi ve örgüt üyesi olabileceği şüphesiyle yakalandı

25 Yaşında olan ve sürekli Türkiye'ye giriş çıkış yaptığı öğrenilen zanlı verdiği ifadeler ile Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından dosyası bulunan ve aranan şahıs olduğu ortaya çıktı.. 

İfadesindeki şüpheli ifadeler ile Adana Emniyet Müdürlüğüne sevk edilen zanlı, ifadesi alıntıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Viranşehir'de Düğünde Kürtçe Şarkı Söyleyen 7 Kişi Tutuklandı 

Viranşehir'de bir düğünde kürtçe şarkı söylediği gerekçesiyle "Terör Propagandası" yapmak suçundan gözaltına alınan 7 kişi 4.Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verildi.

Şanlıurfa'da Okul Servislerine Sıkı Denetim 

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde trafik denetleme ekipleri ilçe genelinde okul servis minibüslerine denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde servis minibüslerinin şoför ve araçlarının evrakları incelendi

Ceylanpınar'daki Evler Boşaltılıyor mu ? Kaymakamlık Açıkladı ! 

Ceylanpınar Kaymakamlığı 7 ekim günü yaptığı açıklamada yapılacak sınır ötesi operasyon kapsamıyla evlerin boşaltılıp boşaltılmayacağı yönünde duyuruların böyle bir durum olması durumda Ceylanpınar Kaymakamlığı veya Şanlıurfa Valiliği'nden yapılacağını bildirdi.

Topçu Meydanında 7 Tane Suriyeli 14 Yaşındaki Çocuğu Darp Etti 

Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Rabia Meydanında (Topçu Meydanı) iddiaya göre 14 yaşında lise 1 öğrencisi M.F.T, yaşları 15 ila 17 arasında değişen 7 Suriye uyruklu şahıs tarafından darp edildi

Haliliye Kırsalında Bir Araç Tarandı 3 Kişi Hayatını Kaybetti 

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı kırsal Gülveren mahallesinde seyir halindeki bir araç tarandı olayda araç içerisinde bulunan ve kurşunların hedefi olan 3 kişi hayatını kaybetti

Chp'li Vekil Mahmut Tanal'ın İddia Ettiği Şanlıurfa'da Pırasa Keser Gibi Kesilen Elektrik Faturası 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Mecliste yaptığı bir konuşmada elektrik dağıtım şirketlerinin hayali fatura kestiğini iddia etmiş ve yine meclis kürsüsünden "Bakın pırasa keser gibi elektrik faturası kesmişler" demişti. Elimize geçen bir video Tanal'ın iddiasını doğrular nitelikte TEDAŞ binasının koridorunda oturan görevliler oturdukları yerden fatura kestikleri objektiflere yansımış.

Şanlıurfa'da Çeyiz Arabası Akçakale-Ceylanpınar Yolunda Kaza Yaptı : 1'i Çocuk 4 Yaralı 

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Akçakale yolu mevkinin 60.Kilometresin meydana gelen kazada aracın ön tekerleği patlaması sonucu çeyiz arabası devrildi. Kaza sonucu 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Urfalı Polis Geçirdiği Trafik Kazasında Şehit Oldu 

Van'da 5 Ekim günü saat 16.00 sıralarında meydana gelen kazada Şanlıurfa Halfetili polis memuru İsmail Tuncel şehit oldu. Şehit polis memurunun eşinin 8 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Siverek'te Sürüye Çarpan Araba 40 Koyunu Telef Etti 

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde arabanın koyun sürüsüne çarpması sonucu 40 koyun telef oldu. Arabada bulunan 2 kişi ise yaralı olarak kazayı atlattı. Siverek-Adıyaman yolu kaza nedeniyle 1 saat trafiğe kapalı olarak kaldı.

Şanlıurfa Şehidini Memleketine Uğurladı 

Şanlıurfa'da Jandarmaları taşıyan otobüsün tır ile çarpıştığı kazada şehit olan Uzman Çavuş İsmail Türk'ün naaşı, düzenlenen törenle memleketi Tokat'a gönderildi.