Şanlıurfa'da Çırçır Fabrikasında Yangın : Tonlarca Pamuk Telef Oldu

Haliliye'de çırçır fabrikasında küçük bir kıvılcım ile atölye alevlere teslim oldu.Kısa sürede büyüyen yangını söndürmek için bölgeye çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. 2 Saat süren söndürme çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınabildi.

Şanlıurfa'da Çırçır Fabrikasında Yangın : Tonlarca Pamuk Telef Oldu

Elde edilen bilgilere göre yangın, Şanlıurfa - Mardin karayolunun 10. kilometresinde bulunan pamuk çekirdeklerinin işlendiği çırçır  fabrikasında meydana geldi. Küçük bir kıvılcımın ateş alması sonucu kısa sürede alevlere teslim olan fabrikada tonlarca pamuk balyalsı telef oldu. Olay yerine giden itfaiye ekipleri yaklaşık 2 saat sonra yangını kontrol altına alabildi. Fabrikada soğutma çalışmaları devam ederken bir yandan da iş makineleri ile yanmamış pamukların tahliyesi yapılıyor. Yangında can kaybı yaşanılmadığı elde edilen bilgiler arasındaydı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Dikkatiniz Çekebilecek Diğer Haberler


Akçakale'de Tekstil Fabrikasında Yangın

Şanlıurfa Akçakale'de tekstil fabrikasında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Pamuk balyalarının kısa sürede alev alması sonucu çok sayıda balya telef oldu. Yangında can kaybı yaşanmadı.


Çamura Bürünen Lüx İlçe Karaköprü'nün Yolları Vatandaşlar Tarafından Temizlendi

Şanlıurfa'nın lüx ilçesi olarak her platformda anılan Karaköprü şiddetli yağmurun akabinde yolları çamura büründü, Belediye ekiplerinin duyarsız kalmasına sinirlenen bölge halkı kendi sokağını temizledi.


Karaköprü'de Dikilen Yüzlerce Ağaç Heba Oldu

Karaköprü ilçesinde bir kolej tarafından dikilen ağaç ve fidanlar belediyenin gerekli özeni göstermesi sebebiyle kurudu. Yüzlerce ağacın dikildiği yemyeşil alan şimdi toprak yığını haline geldi.


Modern Sulama ile Şanlıurfa’da 2 milyar 230 milyon TL Gelir Tasarrufu Sağlandı


Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.


Şanlıurfa'da Çiftçilerin Pamuk Fiyatlarına İsyanı

Gübrenin iki katına arttığı , hasadın traktörün mazotunu karşılamadığından şikayetçi olan çiftçiler, seçimlerde yüzde 60'ın üzerinde oy alan belediyelere şikayetlerini sandıklarda belli etmeleri lazımken bu geç kalmış sitem neye fayda sağlar muamma.


Şanlıurfa'da Pamuk Biçme Fiyatları Belli Oldu

 Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Hikmet İpar Başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odası’nda gerçekleştirdiği toplantı ile Pamuk ve mısır biçim ücretleri belirlendi.