Şanlıurfa'da Bayram Günü Silahlar Çekildi / 1 Ölü 9 Yaralı

Şanlıurfa'nın kırsal ilçelerinden olan Hilvan'da bayram günü silahlar çekildi, Husumet olan 2 aile arasında silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü 9 kişi yaralandı

Şanlıurfa'da Bayram Günü Silahlar Çekildi / 1 Ölü 9 Yaralı
Şanlıurfa Hilvan silahlı kavga

Silahlı kavga sabah saatlerinde Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesine bağlı Gölcük Mahallesi'nde meydana geldi.  İddiaya göre, aralarında husumet olan Aktaş ve Akdemir aileleri, tarlalarının içinden geçen sulama borularının sökülmesi nedeniyle tartıştı. 

Her iki ailenin yakınlarının da katılmasıyla büyüyen tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Tabanca ile tüfeklerin kullanıldığı kavgada, kurşun ve saçmaların isabet ettiği 1'i çocuk 10 kişi yaralandı. Ağır yaralanan çocuk tüm mühadalelere rağmen hayatını kaybetti

Yaralılar, ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Hilvan ve Şanlıurfa'daki hastanelere kaldırıldı. 

Şanlıurfa Hilvan silahlı kavga

Hilvan Silahlı Kavgada Yaralananların İsimleri

  1. Cizre Akbalık ( Hayatını Kaybetti )
  2. Abdulkadir Akbaş
  3. Saim Akbaş
  4. Mehmet Ali Akbaş
  5. Ömer Akdemir 
  6. Mehmet Emin Akdemir
  7. Mustafa Akdemir 
  8. İsa Akdemir
  9. Meral Akdemir

Yaralılardan durumu ağır olan 5 yaşındaki Cizre Akbalık Hilvan Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, 39 yaşındaki Abdulkadir Akbaş Harran Üniversitesi Hastanesi’ne, 14 yaşındaki Saim Akbaş ve 27 yaşındaki Mehmet Ali Akbaş Eyyübiye Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne, 37 yaşındaki Ömer Akdemir ile 10 yaşındaki Mehmet Emin Akdemir Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hafif yaralanan Mustafa Akdemir, İsa Akdemir ve Meral Akdemir ise yapılan müdahalenin ardından özel araçlar ile çevre hastanelere kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, 5 yaşındaki Cizre Akbalık kaldırıldığı hastanede doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 

Jandarma ekipleri, mahallede güvenlik önlemlerini artırırken, kavgaya karıştığı belirlenen bazı kişiler gözaltına alındı.