Şanlıurfa'da 800 Bin Dolarlık Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi

Operasyon kapsamında Şırnak'dan batı illerine giden bir araçta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından arama kapsamında aracın içinden 14 kilo 750 gram Metafetamin maddesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'da 800 Bin Dolarlık Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu sevkiyatı yapan şahıslara yönelik ortak bir çalışma yapıldı. Çalışma kapsamında Şırnak ilinden batı illerine giden bir araçta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı. Narkotik köpeğinin yardımıyla yapılan aramada araçta zulalanmış halde piyasa değeri 4 milyon 500 bin lira 14 kilo 750 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı. 

Metamfetamin Nedir ?

1 Gramı 500 liradan satılan , insanlara zararları saymakla bitmeyen Metamfetamin (kristal meth); uyarıcı özelliği olan sentetik bir maddedir. İçen insanlarda 6-24 saat etkisi sürer. Hiç bir şey düşünmeme ve ortalıkta bir hayvan gibi gezdirir.  

 

Metafetamin miligram ile satılan bir maddeyken kilolarca ele geçirilmesi milyonlarca vatandaşımızın bu zehirden kurtulmasını sağladı.