Şanlıurfa Mirdesileri Haftalık Toplantılarına Devam Ediyor

Şanlıurfa Mirdesi Aşireti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği haftalık toplantılarına devam ediyor.

Şanlıurfa Mirdesileri Haftalık Toplantılarına Devam Ediyor
Şanlıurfa Mirdesileri haftalık toplantılarına devam ediyor

Şanlıurfa Mirdesi Aşireti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel Çarşamba toplantılarına devam ediyor. Ortadoğu’nun ve Şanlıurfa’nın devlet kurmuş aşiretleri arasında yer alan Mirdesi Aşireti üyeleri kurdukları dernek ile ilişkileri kesilen akrabalarına ulaşarak tekrardan bir araya getiriyor. Yıllar önce Şanlıurfa ve Adıyaman’dan diğer illere göç eden aşiret üyelerine ulaşan dernek, sosyal dayanışmayı arttırıyor.

Her Çarşamba toplanıyorlar

Şanlıurfa merkezde bulunan Mirdesi Aşireti Derneği, haftanın Çarşamba günleri aşiret üyeleri ile bir araya gelerek çeşitli etkinlikler yapılıyor. Aşiret üyeleri ile bir araya gelen dernek üyeleri çiğköfte ve tatlı ikramında bulunarak, üyeler arasındaki dayanışmayı arttırıyor. Derneğin kurulduğu günden bu yana çok sayıda faaliyete imza attığını söyleyen Dernek Başkanı Mehmet Demir, üyeler arasında güçlü bir bağ kurmak adına çalıştıklarını söyledi.

Amaç birlik ve beraberlik

Her hafta dernek binasında toplandıklarını belirten Dernek Başkanı Mehmet Demir, “Biz Mirdesi Aşireti mensupları olarak her hafta Çarşamba günleri toplanıyoruz. Burada akrabalarımızın daha kaynaşması ve yakınlaşması için birlikte oturup sohbet ediyoruz. Aile büyüklerimiz gençlerimiz ile bir arada bulunma fırsatı bulup onlara ailenin tarihini anlatıyor.” dedi.

Akrabalarının dertleriyle dertleniyorlar

Aile bireylerinin sıkıntılarını dinlediklerini ve bunlara çözüm olmaya çalıştıklarını belirten Demir, “Derneğimizin adından da belli olduğu gibi, aile bireylerimizin sorun ve sıkıntılarını çözmek noktasında çabalarımız oluyor. Bu sayede ailelerimizin birçok sorununu da çözdük. Maddi ve manevi olarak akrabalarımızın yanında durmaya çalışıyoruz. Bu da bizim daha da kenetlenmemizi sağlıyor.” diye konuştu

Diğer Mirdesi Aşireti Haberleri

Mırdesi’ler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı►

Şanlıurfa Mirdesiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kış aylarının başlaması ile birlikte ziyaretçi akımına da uğruyor. Bölgenin sorunlarının konuşulduğu toplantılarda gençler ile yakından ilgileniliyor.

Siverek Mirdesiler Derneğine Hayırlı Olsun Ziyareti►

Şanlıurfa Mirdesiler Derneği Başkanı ve iş adamı İbrahim Asoğlu Siverek'te yeni açılan Mirdesiler Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı►

Mirdesiler Derneği Başkanı Mehmet Demir, Yaptığı açıklamada, bütün mirdesilere seslenerek dernek çatısı altında birleşme çağrısında bulundu.

İlginizi çekecek diğer mirdesi haberleri

Mirdasiler Telekonferans yöntemiyle toplantı yapmaya başladı
Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı
Siverek Mirdesiler Derneğine Hayırlı Olsun Ziyareti
Mırdesiler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı
Şanlıurfa Mirdesileri Haftalık Toplantılarına Devam Ediyor
Mirdesi aile büyüklerinden gençlere tarihi nasihat
Mirdesi aşiretinden Esin ailesi akrabalarını ağırladı
Mirdesilerin Çarşamba Günü Etkinliği Sıra Gecesine Döndü
Aile Bireylerinin Bir Birini Tanıması İçin Mirdesilerden Alkışlanacak Hareket
Gazeteci Hasan Ray Mirdesilerin Yardımlaşmasını Kaleme Aldı