Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde İhale Bilmecesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi temizlik malzemeleri için açtığı ihaleye katılan 3 firmadan biri ihaleyi kazandı ancak iddiaya göre üç firma olarak girilen ihalede usule aykırı olarak dördün bir firmadan da fiyat teklifi istendiği belirtildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde İhale Bilmecesi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde İhale Bilmecesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi temizlik malzemeleri için açtığı ihaleye katılan 3 firmadan biri ihaleyi kazandı ancak iddiaya göre üç firma olarak girilen ihalede usule aykırı olarak dördüncü bir firmadan da fiyat teklifi istendiği belirtildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde temizlik ve hijyen malzemelerinin tedarikini yapmak üzere ihaleye çıktı. 

İhaleye katılan firmalardan biri olan Şantem Temizlik firmasının yetkilisi sosyal medya hesabından yapılan ihalede usul hatası olduğunu ve ihalenin kendilerinde kalmış olmasına rağmen ihaleye teklif dahi vermemiş bir firmanın ortaya çıkmasının şaibeli olduğunu vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşılan Mesaj

"Kıymetli Şanlıurfa'lı hemşehrilerim,
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Birimi tarafından "Temizlik Malzemeleri" ile ilgili 25.06.2020 tarihi itibariyle bizim Şantem firmamıza da teklif verilmişti. Şantem olarak da ilgili teknik şartnamede belirtilen esaslara göre de firmamız teklif vermişti. Bizim dışımızda da 2 firma daha teklif vermiş ve firmaların da hazır bulunduğu 25.06.2020 tarih saat 14.00' da teklifler açıklanmış ve ihale uhdemizde kalmıştı. Bununla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Birimi, bizden teklif ettiğimiz ürünlerin numuneleri ile TS Standartları Uygunluk Belgesi istenmiştir. Firma olarak da zaman kaybetmeden istenen ek şartları da yerine getirdik. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalenin bizde kaldığını bize şifahen tebliğ edilmesine rağmen aradan 3 gün geçtikten sonra ihalede 4. Firma ortaya çıktı. Oysa Bu ihalede sadece 3 firmanın teklif zarfları açılmış ve en düşük fiyatı bizim verdiğimizi söylemelerine rağmen ve ihalenin açıklandığı anda başvurusu olmayan bu 4.şahsa verilmek istenmesi başta kanunlara aykırı bir durumdur. Şaibeli olan bu durumu siz kıymetli vatandaşlarımızla paylaşmak istedim.
Haktan, hukuktan adaletten bahsedilince mangalda kül bırakmayanlar nerde kaldı adaletiniz...
Hani siz adam kayırmayacaktınız???
Kanunları çiğneyerek yalsuzluk yapmak sizin yanınızda kar kalacağını mı düşündünüz!!!
Bundan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde dönen dolapları yakından takip edeceğimizi ve her hukuksuzluğunuzu, adam kayırmacılığınızı her platformda kıymetli Şanlıurfa'lı hemşehrilerimizle paylaşacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur"