Şanlıurfa Belediyeleri Kulak Asmadı Kazalar Peş Peşe Geldi

Meteorolojinin Uyarısına Şanlıurfa Belediyeleri Kulak Asmadı Kazalar Peş Peşe Geldi, Şanlıurfa'da gece saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışı kentte hayatı olumsuz etkiledi.

Şanlıurfa'da gece saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışı kentte hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji tarafından ne kadar kar yağacağı ve hatta saatine kadar bildirirken Belediyelerin karyağışına pek alışık olmayan Şanlıurfa halkının güvende yaşamasını sağlamak için gerekli tedbirleri almadığı ve bu sebeple çok sayıda kaza meydana geldiği görüldü. 

Başta Şanlıurfa Diyarbakır karayolu üzerinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümü 1 kişinin ağır yaralanması ile sonuçlanan elim kaza olmak üzere bir çok yerde hasarlı kaza haberleri gelmeye devam ediyor. 

Şanlıurfa da kar ile mücadele ekiplerinin yolları açmak ve kar ile mücadele için tuzlama çalışması yaparken tuz kullanmadığı ve siyah kum kullandığı belirtildi. Yolları açmak ve karın eritilerek yolların kayganlaşmasını engellemek için tuz kullanılan karla mücadeleyi Şanlıurfa Belediyelerinin kum kullanarak yapması akıllara karlar eridikten sonra bu kumlar yollarda kalacak ve bu kumların temizliği nasıl yapılacak sorularını getirdi.