Sağlık Bakanlığı Açıkladı: Fahri Sigara Denetçiliği Geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarına göre arabaların içinde sigara içenlere vatandaş da fahri olarak ceza kesebilme durumu olduğunu ve elektronik sigaranın yasaklanacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı Açıkladı: Fahri Sigara Denetçiliği Geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarına göre arabaların içinde sigara içenlere vatandaş da fahri olarak ceza kesebilme hakkı olabilecek ve elektronik sigaranın yasaklanacağını söyledi.

Devletin insanın sağlığını çok düşündüğü bu yıllarda, ceza kesip gelir sağlamaktan daha öte insan sağlığı hep öncül olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yapılan nükleer santrallerin hatti hesabı yok , bilakis insan sağlığı en ön sırada

Binlerce kesilen ağaçların sağladığı oksijen büyük ölçüde eksilirken sorun yok ama arabanda,kendi özel mülkiyetinde sigara içmen yasak.

Egzoz emisyonları çevreye karbon salınımı hat safada iken, tüm avrupa hükümetleri elektirikli arabalara geçmişken, bizim soluduğumuz havanın bir önemi yok ama arabanın içinde sigara içmenin zararı var.

GDO'lu mamalarda sorun yok, GDO'lu tavuklarda hiç bir problem yok ama arabanda sigara içersen kendine zarar verirsin o yüzden ceza kesilebilir, devlet bizi çok düşünüyor.

İnsanlar sağlığına zarar vermesin diye (cezaları daha fazla kesmek için) fahri müfettişlik gibi vatandaşın da ceza kesmesi gündeme gelecek.

Ayrıca elektronik sigara da insan sağlığına çok zararlı olduğu için yasaklanacak. Elektroniklerden yeterince vergi alınamadığı için 18,5 liraya Parliament içmenin zararı az olduğu kanaatine varmışlar.

Araba insanın özel mülkiyet alanıdır, ne yapmak isterse yapabilir, bu yasak anayasal güvence ile verilmiş olan hürriyet hakkına kısıtlamadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Açıklaması ise şöyle : 'Sigara için kapalı alan tanımını değiştiriyoruz. En güzel yerler sigara içenlere ayrılırken, içmeyenler geride olmayacak. Fahri sigara denetçiliği gelecek. Ceza kesip kesmeyeceklerine karar vereceğiz. Elektronik sigara da yasaklanacak'