Otopark Fareleri Suçüstü Yakalandı; Turistlerin Eşyalarını Çalıyorlardı

2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesi sonrası bir anda turist patlaması yaşayan Şanlıurfa bir çok alanda olduğu gibi trafik ve otopark sorunu ve en önemlisi otoparklarda yaşanan hırsızlık olaylarının çözümünde de eksik kaldı. Bir çok tur firması getirdiği yerli ve yabancı turistlerin eşyalarının otoparklarda bulunan otobüslerinin içinden çalınmasından şikayet ediyordu. Şanlıurfa emniyeti olaya el koyarak güvenlik ünlemlerini arttırdı.

Otopark Fareleri Suçüstü Yakalandı; Turistlerin Eşyalarını Çalıyorlardı
Otopark Fareleri Suç Üstü Yakalandı; Turistlerin Eşyalarını Çalıyorlardı

2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesi sonrası bir anda turist patlaması yaşayan Şanlıurfa bir çok alanda olduğu gibi trafik ve otopark sorunu ve en önemlisi otoparklarda yaşanan hırsızlık olaylarının çözümünde de eksik kaldı.

Bir çok tur firması getirdiği yerli ve yabancı turistlerin eşyalarının otoparklarda bulunan otobüslerinin içinden çalınmasından şikayet ediyordu.

Şanlıurfa emniyeti olaya el koyarak güvenlik ünlemlerini arttırdı.

Şanlıurfa'da yaşanan turist yoğunluğu sonrası hırsızlık olayları da baş gösterdi.

Kenti gezmek için gelen turistler Şanlıurfa Müzesini gezerken, iddiaya göre otoparkta bulunan tur otobüsü soyuldu. Hırsızlık olaylarının kentin turizmine balta vurması tepki toplarken Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü de harekete geçti.

Ekipler tarafından yapılan çalışmada dün S.A., V.S. VE S.Ç.  isimli şahıslar, otobüs soyarken suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülürken, şahısların daha önce de 3 ayrı hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.

Yakalanan şahısların araçlardan çaldığı 4 adet cep telefonu, 1 adet tablet bilgisayar ve 1 adet dizüstü bilgisayar bulunarak, sahiplerine teslim edildi.