Öğrencisine Kitapla Vuran Öğretmenin Kitabı Silah Sayıldı

6 Yaşındaki öğrencisine kitapla vuran öğretmen "kasten basit yaralama" suçundan yargılandı. Kitap ile vurmasının ardından gözünün altına 6 dikiş atıldı. Hoca 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Öğrencisine Kitapla Vuran Öğretmenin Kitabı Silah Sayıldı

Bakırköy 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde duruşma görüldü. H.S.S.’nin annesi Songül S. ve tutuksuz yargılanan sanık 53 yaşındaki öğretmen Nadir D. duruşmaya katıldı. Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği 6 dikiş raporunun okunmasıyla başlayan duruşma, şikayetçilerin rapora karşı beyanıyla tasdik olundu.

Çocuğun annesi Songül S.. “Öğretmen olaydan sonra hiçbir pişmanlık göstermedi. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” şeklinde konuştu

Songül S.'nin avukatı kitabın silah niteliğinde olduğunu ve sanık gözetimi altında olan çocuğa karşı suç işlenmiştir. En üst sınırdan cezalandırılmasını istediğini beyan etti. 

Bakırköy başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame şu şekilde: “İlkokul 1. Sınıf öğrencisi olan H.S.S. yere düşen kalemini almaya çalıştı. Bu sırada sınıf öğretmeni  şüpheli Nadir D. dersi dinlemediği gerekçesiyle H.S.S.’nin sağ gözünün alt kısmına kitapla vurarak darp etti.  Hastaneye götürülen H.S.S.’nin göz altına dikiş atıldı.”

Mahkeme öğretmenin kitabını silah olarak değerlendirerek suçun nitelendirilmiş hali olan "Kasten Yaralama Suçunun Silahla İşlenmesi" yargısına vararak 4 yıl 2 ay hapis cezasına hükmetti.


Dikkatiizi Çekebilecek Diğer Haberler


İş Seyahatinde Cinsel İlişki Esnasında Ölüm İş Kazası Sayıldı

Olay Fransa'da yaşandı 2013 yılında gittiği bir iş seyahatinde bir otel odasında cinsel ilişkiye girerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden adamın ailesi şirket aleyhine tazminat davası açtı. Mahkeme iş seyahatinde mesai saatleri dışında kalan saatleri de şirketin sorumluluğu var diyerek olayı iş kazası şeklinde yorumladı.


Kocasını Öldüren Kadın 4 Parçaya Ayırıp Arka Bahçeye Gömdü 

Kocasını öldürdükten sonra 4 parçaya bölerek arka bahçeye gömen kadın, Eşim kızıma tecavüz etmek istedi bundan dolayı öldürdüm dedi.


Boşanamadığı Eşine Fırlattığı Çanta Silah Sayıldı

Adana'da ikamet eden ve 6 yıldır kocasından boşanmaya çalışan kadın, dava öncesi kocasına fırlattığı çanta silah sayıldı. Basit yaralama suçundan hüküm giyen kadın 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 3 bin lira para cezasına çevrildi.