Nihat Çiftçi'den Şanlıurfa Belediyesinin İşçi Kıyımına Sert Tepki

Eski Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi, Mevcut belediyede tüm donanımlarıyla Şanlıurfa'ya hizmet eden arkadaşların görevden alınmalarını kınıyorum.

Nihat Çiftçi'den Şanlıurfa Belediyesinin İşçi Kıyımına Sert Tepki

Şanlıurfa AKP'li eski büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi twitter hesabından Şanlıurfa büyükşehir belediyesinde işten çıkartılanlara destek mesajı yayınladı, İşten çıkaran belediyeyi ise kınadı. 

Nihat Çiftçi'nin İşten Çıkarılanlara Tepkisi

Başkanlık döneminde, kısa sürede çalışma arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa'ya hizmet etmiştik. Tüm donanımlarıyla Şanlıurfa'ya hizmet eden arkadaşların keyfi olarak görevden alınmalarını kınıyorum. Bu arkadaşlar Şanlıurfa'nın evlatlarıdır. Suçları emleketlerine hizmet etmeleri.

Şanlıurfa Büyükşehir Eski Başkanı Nihat Çiftçi'nn Sosyal Medyadan Yaptığı Açıklamalar

Kurumlarda süreklilik esastır. Dönemimizde başladığımız bir çok projeyi bitirip halkımızın hizmetine sunduk. Son zamanlarda sosyal medyada trol olarak bilinen ufacık beyinlerce kurulan fek hesaplardan;

Trambüs, Çevikkuvet, Karakoyun köprülü kavşaklar ve Aşık uydukent, GAP, Blim Merkezi, Şehirormanı projelerin durumu sorulmaktadır. Dönemimizden kalan bu projeleri yeni yönetim devam ettirmektedir.

Trambüs Projesinin altyapı, mekanik, bakım merkezi, hat döşemesini bitirmiştik, projeden kalan makinaların alımıydı. Yapılan işlerin ödemesi yapıldı. Kalan hiç bir işin ödemesi yapılmadı. Proje 63 nolu hattın yolcu yoğunluğunu bitirecektir. Makina yapımı üzerinde durulmalıdır.

 

Kavşak Projeleri Zamanımızda Yapıldı

Çevikkuvet köprülü kavşak projesini Şanlıurfa BBB yaptı. Bu projede emeğimiz ölçülemez. Proje Türkiye’nin en kapsamlı çok yönlü, direksiyonel kavşak projesidir. GAP bulvarı yakın zamanda açılacak, diğer geçiş ve kulpların yapımı titizlikle takip edilmelidir.

Karakoyun köprülü kavşak; katlı köprülü kavşak projesidir. Bölge trafiğini rahatlatacak, etraftaki bir çok mahalle trafiğini tahliye edecek bir projedir. Projeyi Büyükşehir yapmakta, kaynağı ilbankta hazırdır.

Akçakale yolunun genişletilerek 50 metreye çıkarılması; bu yol 24 metre olarak trafiğe açıktır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından kamulaştırması bitti, genişletme altyapıları tamamlandı, bir an önce asfaltı yapılmalıdır.

Eyyübiye Turizm yolu Projesi; Büyükşehir, Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülmektedir. Üçlü protokol imzalanmıştı, plan ve proje hazırlanmış, kaynak kalkınma Bakanlığınca tahsis edilmişti. Acele kamulaştırma İçin dosya Bakanlar Kuruluna gönderilmişti.

Eyyüpnebi Projesi; proje kuruldan geçmiştir. Şanlıurfa Valiliği,Viranşehir Bld ve Şanlıurfa Büyükşehir Bld. arasında kaynak paylaşımı sebebiyle üçlü ortak protokol imzalanmıştı. Külliyenin ihalesi yapılmış ve temeli atılmıştı. Kalan kısımları ivedilikle takip edilmelidir.

Gap Vadisi 4. Etap’ın tüm yapımları bizim dönemde tamamlanmıştı. Sadece bitki, ağaç ve çimlendirilmesi kalmıştı. Halen kaldığı gibidir, bir ilerleme sağlanamadı.

Şehir Ormanı projesi bitmişti. Bu alanın bir an önce temizlenip, yeşil alan projesinin uygulanılarak,Halkın hizmetine açılması gerekir.

Tübitak Başkanlığı İle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında Bilim Merkezi projesi yapılmıştı, Projesi hazırlandı, kaynak TÜBİTAK’la çözüldü. Halen projeye başlatılmamıştır. Bir an önce başlanmasını dilerim.

 

Tüm Projelerimizin Arkasındayım

Yukarıda belirtilen projeler dönemimizden yeni döneme devreden projeleridir. 3,5 yılda bu kadar büyük projeleri bitirmeyi kimse beklemesin. Yeni dönem Urfa’nın yararına bu projeleri bitirmelidir. Tüm projelerimizin arkasında olduğumuzu saygıyla arz ederim.

 

Çiftçi'nin tweet zincirine Akpartililerden tepkiler gecikmedi.

Bir sosyal medya kullanıcısı Nihat Çiftçi'ye cevaben 

3.5 yılda kurulan “Aile Şirketi” bozulmaya başladığında ses gür çıkmaya başlamış anlaşılan. Yeni dönemde söz konusu projeleriniz hakkında Zeynel Başkan Şanlıurfamızın en az zarara uğramasıyla uygulama kısmını kurtarmaya çalışıyor onca boşa giden parayı kurtarmak yeni döneme kaldı

Bir başka kullanıcı verdiği cevapta 

Olmadı sayın başkan çok erken bir eleştiri oldu adama sorarlar sen kendi ekibini kurarken normal @zabeyazgul kurarken anormal mi bundan doğalı olamaz inzivaya çekilip benim nasıl Şanlıurfa’ma katkım olur diye düşünmen gerekir.

Şeklinde bir çok olumsuz cevabın yanında eski başkan Nihat Çiftçi'ye destek verenlerin de sayısı bir hayli fazla