Mırdesi’ler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı

Şanlıurfa Mirdesiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kış aylarının başlaması ile birlikte ziyaretçi akımına da uğruyor. Bölgenin sorunlarının konuşulduğu toplantılarda gençler ile yakından ilgileniliyor.

Mırdesi’ler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı

Yardıma ihtiyaçı olan Mirdesiler tespit edilip bölgedeki iş adamları ile yardıma muhtaç aileler arasında köprü vazifesi görüyor..

Mirdesilerin yaşadığı sorunları ve problemleri konu alan toplantıda kapsamlı olarak sohbetler gerçekleştirildi. İhtiyaç sahiplerine her türlü ayni ve nakdi yardımda bulunmaya yönelik konuların görüşüldüğü,sosyal ve ekonomik kalkınmaya yönelik faaliyetler açısından ortaklıkların projeleri yapıldı.

Sorunları Hep Birlikte Aşacağız

Hiç bir Mirdesinin paraya sıkışmaması konusunda hep birlikte hareket edileceği konusunda görüşmelerin gerçekleştiği toplantıda ayrıca  kalkınmaya katkı sunacak çalışmalar yapılacağına değinildi.

"Amacımız Ağalık Sistemi Değil"

Mirdesiler topluluğu olarak, insanları bir araya toplayıp "Ağalık" sistemi oturtmak olmadığını söyleyen Başkan Demir, Mirdesi topluluğunun köşede kalmış, yardıma muhtaç insanlarını bulup yada sesini duyurma konusunda sıkıntı yaşayan aşiret mensuplarımız ile hali vakti yerinde elinden iş gelen dernek mensuplarımızı bu çatı altında toplayarak yardım sağlamak olduğunu belirtti. 

Toplantıya Siyasetçiler, İş Adamları ve Kanaat Önderleri Katıldı

Başkan Mehmet Demir Başkanlığında çarşamba günü toplantısına, Demokrat Parti Güneydoğu sorumlusu Ömer Faruk Dağ, Emekli Memur İbrahim Esin, Abdülkadir Kurt,  Mehmet Çakmak, Şükrü Rusum, Resul Aslan, Hüseyin Bereket, İbrahim Done, Hanif Karakuş, Halil Demir ve Mahmut Demir katıldı, 

İş İstihdamına Yönelik Projeler, Ortaklıklar Görüşüldü

Şanlıurfa’da Mirdesilerin iş istihdamına yönelik imkan sağlamak,  iş hayatına atılmasını ve ticaret yapmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan toplantıda Başkan Mehmet Demir "Haftaya çarşamba günü yapılacak olan toplantıya sesimizin ulaştığı herkesi cani gönülden davet ediyorum." dedi.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Mirdesi Topluluğu Haberleri

Siverek Mirdesiler Derneğine Hayırlı Olsun Ziyareti

Şanlıurfa Mirdesiler Derneği Başkanı ve iş adamı İbrahim Asoğlu Siverek'te yeni açılan Mirdesiler Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı

Gündem Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı Mirdesiler Derneği Başkanı Mehmet Demir, Yaptığı açıklamada, bütün mirdesilere seslenerek dernek çatısı altında birleşme çağrısında bulundu.

İlginizi çekecek diğer mirdesi haberleri

Mirdasiler Telekonferans yöntemiyle toplantı yapmaya başladı
Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı
Siverek Mirdesiler Derneğine Hayırlı Olsun Ziyareti
Mırdesiler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı
Şanlıurfa Mirdesileri Haftalık Toplantılarına Devam Ediyor
Mirdesi aile büyüklerinden gençlere tarihi nasihat
Mirdesi aşiretinden Esin ailesi akrabalarını ağırladı
Mirdesilerin Çarşamba Günü Etkinliği Sıra Gecesine Döndü
Aile Bireylerinin Bir Birini Tanıması İçin Mirdesilerden Alkışlanacak Hareket
Gazeteci Hasan Ray Mirdesilerin Yardımlaşmasını Kaleme Aldı