Metro Yapılacaktı Yalan Oldu, Yetmezmiş Gibi Şanlıurfa Hızlı Tren Güzergahından Çıkartıldı

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Faruk DAĞ Şanlıurfa halkı adına AKP Milletvekillerine ve belediye Başkanlarına vaat ettikleri projeleri ve Cumhurbaşkanı tarafından 5 kez temel atış töreni yapılan şehir hastahanesinin akıbetini sordu.

Metro Yapılacaktı Yalan Oldu, Yetmezmiş Gibi Şanlıurfa Hızlı Tren Güzergahından Çıkartıldı

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı   Ömer Faruk DAĞ Şanlıurfa  halkı adına AKP Milletvekillerine ve belediye Başkanlarına vaat ettikleri projeleri ve Cumhurbaşkanı tarafından 5 kez temel atış töreni yapılan şehir hastahanesinin akıbetini sordu.

 

  • Dağ Öncelikle Şanlıurfa'nın sağlık hizmetlerine büyük ölçüde kolaylık sağlayacak olan 1700 yatak kapasiteli.  şehir hastanesi projesi neden hala inşaatına başlanmadı ?
  • Karakoyun Deresi, sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için yapılacak olan çevre düzenlemesi ve temiz suyun akıtılmasının ne zaman yapılacak ?
  • Tugay Komutanlığı yerleşkesinin yeri yeşil alan ve sosyal tesise cevrilecekti akıbeti ne oldu?
  • Çevik kuvvet kavşağının inşaatı neden ağırdan alınıyor. Ne zaman bitecek?
  •  Şanlıurfa’da planlanan ancak şimdiye kadar  yapımına başlanmayan metro, ne zaman olacak ?
  • Şanlıurfa merkezde trafiği rahatlatmak ve park sorununu çözmek için alternatif yollar açılacaktı ve çok katlı otoparklar yapılacaktı akıbeti ne oldu ?

 Son yılların en gözde ulaşım araçları arasındaki yerini alan ve seferlerinin başladığı kentlerde şehirlerarası ulaşıma nefes aldıran Yüksek Hızlı Trene değinen Dağ,Bu güzergahın Şanlıurfa'dan neden çıkarıldığını sordu.

Yıllardır Şanlıurfa'nın esnaflarına kulak verdiğini söyleyen Dağ, bölgesinin içinde bulunduğu sorunların çoğuna hakim biri olarak sorularına cevap bekliyor.

 

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

 

Şanlıurfa Belediyesi'nin Kamu Harcamaları

2017 Yılında trambüs projesine 60 milyon lira hibe edildi. Şanlıurfa'nın ulaşım sorunu için gayet güzel bir proje olmasına rağmen seneler geçmesine rağmen hayata geçirilemedi. Mühendislik hatası olduğu söylendi, proje rafa kaldırıldı. 60 Milyon lira gitti, elde işlemeyen trambüs kaldı.


Burası Kahvehane Değil Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Şanlıurfa 800 Yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlikçilerin bilgi işlem personellerinin çalıştığı masada oturarak kahvehane tadında sohbet edip manzara izlemesine vatandaşlardan tepki geldi,


Beyazgül ve Baydilli'nin Muhtarlık Ofisi Açılış Programı Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Şanlıurfalı vatandaşlar Büyükşehir ve Karaköprü belediye başkanlarının İşsizliğe son verecek fabrika açar gibi muhtarlık ofisi açmasını sosyal medyada eleştirdi, İşsizliğe son verildi gibi yorumlandı.


Viranşehir'de Çocuklar Böyle Bir Anaokulunda Eğitim Alıyorlar

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Yukarı Bakımlı İlkokulu Anasınıfında minik yavruların ne yeteri kadar oyuncağı var ne de kırtasiye malzemeleri, kısıtlı şartlarda eğitim gören minik yavrucaklar bir anasınıfı değil de sanki boş bir odada eğitim görüyorlar.


Şanlıurfa Valiliğinden 15 Gün Boyunca Yasak Geldi

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada uygun görülen veya izin verilenler dışında 15 gün boyunca ; açık alanlarda, oturma eylemleri , etkinlikler ve yürüyüşler yasaklandı. Valiliğin adını kullanarak istismar etmeye çalışmaları üzerine yasak yapma gereği duyulmuştur denildi.