LinkedIn, Kullanıcı İlgi Alanına Yönelik Beslemeleri Eğriltmek İçin Algoritmalarını Ayarlıyor

Salı günü LinkedIn, niş profesyonel ilgi alanlarına hitap eden sohbetleri desteklemek için tasarlanan algoritma değişikliklerini açıkladı. Axios ilk önce değişimi bildirdi.

LinkedIn, Kullanıcı İlgi Alanına Yönelik Beslemeleri Eğriltmek İçin Algoritmalarını Ayarlıyor
LinkedIn, Kullanıcı İlgi Alanına Yönelik Beslemeleri Eğriltmek İçin Algoritmalarını Ayarlıyor

Güç kullanıcılarının yüzde 1'i platformunda dikkat çekti, LinkedIn 2018'de yapılan iç araştırmada bulundu.

LinkedIn'in Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Pete Davies, Kıdemli Üyelerin yayınlarında gösterilen yayınların ölçütlerini "tanıdığınız, önemsediğiniz şeylerden bahseden insanlar" olarak özetleyebilir.

LinkedIn, aşağıdaki ölçütlere göre yayınları önceliklendiriyor ve sıralıyor:

Bir üyenin doğrudan etkileşimde bulunduğu bireyler;
Üyenin profili;
Üyenin meslektaşları; ve
Üyeden haber almak kim yararlanabilir? Bu "yaratıcı tarafı optimizasyonu" olarak adlandırıyor.
LinkedIn Engineering kıdemli iletişim müdürü Stephen Lynch, "Gerçek algoritmalar oldukça basittir." Dedi.

Biri, bir üyenin yayını için olası içeriği seçti ve diğerinde yayında ortaya çıkanları sonlandırdı, E-Ticaret Zamanları'na.

Bir algoritmaya "Topluluk Odaklı Besleme Optimizasyonu" ve diğer "Topluluklar AI: LinkedIn ile İlgi Alanlarına İlişkin Topluluklar Oluşturma" denir.

Lynch, geçtiğimiz yıl boyunca çevrimiçi A / B testi ile feed modellerinin 100 varyasyonunu test etti ve üyelerin kendilerini ilgilendiren içerik bulmasını kolaylaştıran birkaç hedefli optimizasyon uyguladı, dedi. “Üyelerimizin kendileri için ilginç olan şeyleri görmelerini sağlamak için yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz.”

Scrollbi Reklamı

Aynı fark
Constellation Research'ın baş analisti Nicole France, “LinkedIn'in yayınlarımızda gördüklerimizi bireysel olarak daha yararlı ve her biriyle alakalı hale getirmek için ayarlamaya devam ettiğini bilmek iyi” dedi .

E-Ticaret Times, “Buna değer, benim için fazla bir şey değişmedi” dedi. “Hala çoğunlukla ağımdaki kişilerden gelen yayınları ve ek olarak göz ardı ettiğim birkaç reklam görüyorum.”

LinkedIn Nasıl Kullanılır?

LinkedIn'in algoritmaları video, resim, çoklu resim, yazı ve uzun biçimli makaleleri destekliyor. Kullanıcılar, konu için hangisinin en uygun olduğunu düşünmelidir, Davies önerilir. Daha fazla format için destek yolda.

Davies, bir yayınla izleyiciye ulaşmak için en iyi uygulamalar, konuşmaları teşvik etmek, özgün olmak ve örneğin daha geniş bir terimden ziyade "# performans yönetimi" gibi niş fikirlere odaklanmaktır.

Nişlere Odaklanma Kaldıraçları

LinkedIn'in nişlere odaklanması, platformundan daha fazla para kazanmak için daha büyük bir çabanın parçası gibi görünüyor.

Nucleus Research Araştırma Başkan Yardımcısı Rebecca Wettemann, "Pazarlamada daha kişiselleştirilmiş hedeflemeye odaklanmanın arttığını görüyoruz" dedi .

LinkedIn, bu alana odaklandığını belirtti.

Bu, Microsoft'un mülkiyeti göz önüne alındığında LinkedIn için anlamlı, Wettemann E-Ticaret Zamanları'na ve "hesap tabanlı pazarlama gibi CRM çabalarını desteklemek için LinkedIn ilişkilerinin nasıl kullanılacağının anlaşılmasına odaklanıldı" dedi.

"LinkedIn'in Twitter'dan daha iyi ayırt edilmesine de yardımcı oluyor" diye ekledi.

Adobe bu yılın başlarında Microsoft ile ortaklığını genişletti ve yeni pazarlama çözümü entegrasyonları yoluyla hesap tabanlı deneyimleri hızlandırmak için LinkedIn ile yeni bir entegrasyon duyurdu.

Yeni Linkedin Pages özelliği artık pazarlamacılara çalışanlarıyla, müşterileriyle ve müşterileriyle bağlantı kurmaları için bir hub sunuyor. Platform her üç ayda bir yeni özellikler yayınlamayı planlıyor.

LinkedIn ayrıca, pazarlamacıların istedikleri Sayfada bir Özel İşlem Çağrısı (CTA) düğmesi seçmelerini sağlayan bir "Takip Et" düğmesi de sundu. Sayfa ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştürmek için beş yeni seçenek sunar. Yeni analitik, kimin neye ilgi gösterdiğine ve onu dönüştüreceğine dair daha derin bilgiler sağlar.

Yine Salı günü, HG Insights, LinkedIn ile pazarlamacıların hedef kitlelerine teknoloji filtreleri uygulamalarını ve ağda daha alakalı reklamlar yayınlamalarını sağlayacak bir anlaşmayı duyurdu.

Stratecast / Frost & Sullivan program yöneticisi Michael Jude, “LinkedIn reklamcılık oyununa giriyor ve bir noktada reklamcılığın hedeflenmesi gerekiyor” dedi .

E-Ticaret Times, “Fakir reklamverenin bedlamı için çok fazla reklam kanalı var, bu yüzden büyük reklamverenler sosyal medyadan bu tür bir destek arıyorlar” dedi. Satın alma olasılığı olan insanlarla bağlantı kurmak istiyorlar. ”