Komünist Başkan Zorda; İçişleri Bakanlığı Soruşturma Başlattı

Türkiye'nin tek komünist belediye başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Belediye binası girişinde bulunan Tunceli, ismini değiştirip Dersim yapmak için başvuruda bulunmuştu. Valilik ve İçişleri bakanlığı olaya el koyarak soruşturma başlattı ve şehre gitmek üzere içişleri bakanlığı müfettişleri görevlendirildi.

Komünist Başkan Zorda; İçişleri Bakanlığı Soruşturma Başlattı
Türkiye'nin tek komünist belediye başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu,

Türkiye'nin tek komünist belediye başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Tunceli'nin ismini değiştirip Dersim yapmak için başvuruda bulunmuştu. Valilik ve İçişleri bakanlığı olaya el koyarak soruşturma başlattı ve şehre gitmek üzere içişleri bakanlığı müfettişleri görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığınca, Belediye Meclisi tarafından verilen Tunceli isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararıyla ilgili soruşturma başlatılarak müfettiş görevlendirildi.

Tunceli Belediyesi Meclis Üyeleri, geçen günlerde aldıkları kararla belediye girişinde bulunan tabeladan Tunceli yazısının kaldırılıp yerine Dersim tabelasının asılmasını istemişti.

İsim değişikliyle ilgili olarak Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, yaptığı açıklamada Valiliğin kararını beklediklerini söylemişti.