Kayyım Atamaları Dur Durak Demeden Devam Ediyor! Bir Yenisi Daha Atandı

Erzurum'da HDP'li Karayazı Belediyesi'ne kayyım atandı. HDP'li Belediye Başkanı Melike Göksu, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanınca dün cezaevine girdi. Yerine kayyım atandı.

Kayyım Atamaları Dur Durak Demeden Devam Ediyor!  Bir Yenisi Daha Atandı

Erzurum'da HDP'li Karayazı Belediyesi'ne kayyım atandı.  HDP'li Belediye Başkanı Melike Göksu, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanınca dün cezaevine girdi. Yerine kayyım atandı.

Halkın oylarıyla seçtiği kişiyi, milletin iradesine karşı koyarak, haksız ve hukuksuz şekilde içeri alıyorlar. Mardin, Van ,Diyarbakır Büyükşehir belediyelerinin ardından Diyarbakır Kulp Belediyesine kayyım ataması da oldu. Bugün itibariyle bir yenisi daha eklenerek Erzurum Karayazı'ya da kayyım atandı. Kayyım atamak o kadar revaçta bu gidişle önceden hazırlanmış kayyımlar arasında da seçim yapmamız istenebilir. Sonuçta demokratik bir cumhuriyetin çatısı altında barınıyoruz. 

İçişleri Bakanlığı bu konu hakkında yaptığı açıklamada :

" Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu "Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçundan devam eden (1) Savcılık Soruşturması, "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127 nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47 nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut TABAKCIOĞLU Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. " denildi.