Karaköprü'de Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya Bağlantı Yoluna Asfalt Serimi Yapıldı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yol yapım ve asfalt serim çalışmalarına hız veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya bağlantısına sıcak asfalt sererek yapım çalışmalarında sona geldi. Asıl trafiğin tıkandığı nokta olan otogar Çevreyolu kavşağında ise çalışmaların durma noktasında olması vatandaşlar arasında tepkiye neden oldu.

Karaköprü'de Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya Bağlantı Yoluna Asfalt Serimi Yapıldı
Karaköprü'de Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya Bağlantı Yoluna Asfalt Serimi Yapıldı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yol yapım ve asfalt serim çalışmalarına hız veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya bağlantısına sıcak asfalt sererek yapım çalışmalarında sona geldi.  Asıl trafiğin tıkandığı nokta olan otogar Çevreyolu kavşağında ise çalışmaların durma noktasında olması vatandaşlar arasında tepkiye neden oldu.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Yapılan Açıklamaya Göre

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanarak sıcak asfaltla buluşturulan bulvarlar trafiğe açılıyor.
Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde yeni açtığı yol ve bulvar çalışmalarıyla kentin trafiğini rahatlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bulvarları sıcak asfalt ile buluşturarak halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda daha evvel Karaköprü ilçesinin her iki yakasını birbirine bağlayan Narlıdere Viyadüğü ve Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları ile trafik yoğunluğunu oldukça rahatlatan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarı ile Çardaklıkaya bağlantısını asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de sıcak asfalt serimini Beyazıt Bulvarı'nda yoğunlaştırdı.

Beyazıt Bulvarı Yol Yapımı ve Sıcak Asfalt Serimi Yapıldı

Şanlıurfa – Diyarbakır Karayoluna alternatif olan Çardaklıkaya Bulvarı ile Maşuk Bölgesini birbirine bağlayarak trafiği önemli ölçüde rahatlatan Beyazıt Bulvarı'nda asfalt serimini yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri caddeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül’ün talimatlarıyla hızlıca asfaltlayıp halkın hizmetine sunuyor.

 

İkinci Yılını Dolduran Otogar Çevreyolu Kavşağı Bitirilmeli Artık

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Otogar Çevreyolu kavşagının şehir trafiğini felç ettiğini ve bir an önce bitirilmesi gerktiğini belirtti.

ŞANLIURFA çevik kuvvet kavşağı.
Şehrin trafiğinin en yoğun olduğu güzergah.
Yapımı ikinci yılını dolduruyor.Günlerdir hiçbir çalışma yok.
Müteahhit parasını alamadığı için çalışmayı durdurmuş.
Türkiye’nin 8. büyükşehri ve 2019 yılı göbeklitepe yılı ilan edildi.Bütün sektörlerin çöktüğü bir zamanda turizim en canlı sektör.
Şehirlerarası otobüsler mahalle arası dar sokaklardan geçiyor.
Yetkililerin bir an evvel bu çileyi sonlandırmaları gerekir.