Karaköprü'de Dikilen Ağaçlar Ne Kadar Muhafaza Ediliyor?

Karaköprü ilçesinde bir kolej tarafından dikilen ağaç ve fidanlar belediyenin gerekli özeni göstermesi sebebiyle kurudu. Yüzlerce ağacın dikildiği yemyeşil alan şimdi toprak yığını haline geldi.

Karaköprü'de Dikilen Ağaçlar Ne Kadar Muhafaza Ediliyor?

Karaköprü ilçesinde bir kolej tarafından dikilen ağaç ve fidanlar belediyenin gerekli özeni göstermesi sebebiyle kurudu. Yüzlerce ağacın dikildiği yemyeşil alan şimdi toprak yığını haline geldi. 

Doğukent mahallesinde bulunan alanda yüzlerce fidan ve ağaç kurumuş durumda. Bu olayda gördüğümüz aslında sadece bir kaç tanesi sayısı ifade edilemeyecek kadar yapılan katliamlar, sorumsuzluklar Şanlıurfa'ya yapılan en büyük kötülüktür.

Şaibeli Yangın 


Dünleyin benzer bir olay Şanlıurfa'nın değerli mülkiyet alanlarının olduğu yerlerden birisi olan Şen Evler Mahallesinde meydana geldi. Dairelerin 750 bin liradan satıldığı muhitte bulunan fıstılıkda çıkan şaibeli yangın gibi olaylar ile Şanlıurfa'nın en değerli ve önemli olan arazileri yakılıp dökülüyor. İmara açılmayan arazileri imara açtırmak  bu kadar basit hale geldi. Yıkılıp dökülen Fıstık tarlaları sadece görünen yüzü, nice yüksek makamlardan imzalar ile 2B Arazileri kullanıma açıldı.

Vatan "Beton Urfa Değil ,Yemyeşil Urfa" İstiyor

Şanlıurfa'nın yeşil alanlarının günden güne daha azaldığı gerçeğiyle yüz yüzeyiz, ormanlık alanların en az olduğu bölgede yaşıyoruz. Belediyenin bu eksikliği fidan dikimi ve ağaç dikimleri ile desteklenmesi gerekirken sorumsuz belediyecilik anlayışı  Şanlıurfa'yı "Yemyeşi Urfa" değil "Beton Yığını Urfa" haline getiriyor.  Daha önce de sosyal sorumluluk projesi altında yeşil alan yapmak için "Yemyeşi Urfa" projesi altında çabalar gösterilse de, asıl iş burda kimlere düştüğü aşikardır.

Doğal, sosyal ve kültürel yapısı yozlaşmadan gelişen bir kentte yaşamak dileğiyle ...

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

Yemyeşil Şanlıurfa Projesi Şanlıurfa'da Ne Kadar Başarılı Olabilir?

Yemyeşil Urfa Projesi amacına hizmet edilmesi taktir görürken, Çeşitli siyasetçiler tarafından kullanılması ise bölge için büyük bir tehlike arz edebilir.


Şanlıurfa DOSK'den Yemyeşil Urfa Akımına Videolu Destek

Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (URFADOSK) Başkanı Candan Özen ve Beraberindeki bir ekip geçtiğimiz ay başlatılan ve Urfa kmuoyunda büyük destek bulan Yemyeşil Urfa projesine destek için videolu bir gönderi yayımladı.


Yemyeşil Urfa Projesi İçin Devlet Erkanı Seferber Oldu

Urfa'nın tanınmış bir gazetecisi tarafından ortaya atılan "Kurtuluşun 100. Yılında Yemyeşil Urfa" projesini benimseyen vatandaşlardan sonra bu konu ile alakalı platform kurulmuş ve bu platform çalışmalarına başlamıştı. Bugün Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında kentin devlet erkanı bir araya gelerek projenin yürütülmesi konusunu konuşacağı bildirildi.


Vali Erin Açıkladı / 14 Bin Dekarda 10 Milyon Ağaç Dikilecek

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında toplanan "Yemyeşil Urfa" platformu üyeleri önemli kararlar aldı. Buna göre Vali Erin talimatı ile zeytin temalı ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde başta eğitim kurumlar olmak üzere tüm kamu kurumları ve hazineye ait 14 bin dekar arazide ağaçlandırma çalışmalarının startı verildi.


Cuma Hutbesinde Yemyeşil Urfa Çağrısı

Düşman İşgalinden Kurtuluşun 100. Yılı anısına Yemyeşil Bir Urfa çağrısı üzerine harekete geçen Şanlıurfa kamuoyu projeyi benimseyerek önemli adımlar attı. Devlet erkanından Belediye yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesin seferber olduğu proje bu hafta Cuma Hutbesinde vatandaşlara anlatılacak.