Karaduman, Kudüs Mitingine Ronaldo'yu Davet Etti

Saadet Partisi Pazar günü İstanbul Yenikapı'da ABD ile İsrail'in tek taraflı yaptığı "Yüzyılın Anlaşması" adını verdiği Kudüs'ü işgal planını protesto etmek için miting düzenliyor. Miting için kapsamlı çalışmalar yapılırken Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'yu mitinge destek vermeye davet etti.

Karaduman, Kudüs Mitingine Ronaldo'yu Davet Etti
Karaduman, Kudüs Mitingine Ronaldo'yu Davet Etti

Saadet Partisi Pazar günü İstanbul Yenikapı'da ABD ile İsrail'in tek taraflı yaptığı  "Yüzyılın Anlaşması" adını verdiği Kudüs'ü işgal planını protesto etmek için miting düzenliyor. Miting için kapsamlı çalışmalar yapılırken Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'yu mitinge katılmaya vermeye davet etti.

 

Kudüs'ü İşgal Planı

Geçtiğimiz haftalarda ABD başkanı Donald Trump ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında imzalanan ve anlaşmanın tarafı olan Filistin'i yok sayan bir anlaşma imzalayarak Kudüs'ü İsrail'in tek ve değişmez başkenti ilan etti. 

Müslümanlar için kutsal olan ve ilk kıblegah olarak kabul edilen, Peygamberin Mirac'a yükseldiği yer olduğuna inanılan Kudüs şehrinde bulunan Kutbettü Sahra'nın da bulunduğu Kudüs'ü Başkent olarak kabul etmesi terör devleti İsrail'in Kudüs şehrini tamamen işgal etmesinin önünü açıyor. 

 

Sadece Türk ve Filistin Bayrakları Olacak

Bütün bunlar olurken Türkiye Hükümetinden ciddi bir karşı hamle gelmezken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü haftalık basın toplantısında "Kudüs'ün işgaline karşı sesimizi yükselteceğiz ve protesto etmek için miting düzenleyeceğiz, düzenleyeceğimiz miting bir parti mitingi olmayacağı için kesinlikle parti yada her hangi bir oluşumun bayrağını miting alanına sokmayacağız. Sadece Türk bayrağı ve Filistin bayrağı olaca ve her kesim her parti bu mitinge davet edilecektir" dedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'yu mitinge katılmaya vermeye davet etti.

Karaduman Mesajında "Biz Saadet Partisi olarak, işgali meşrulaştırmaya çalışan bu anlaşmayı protesto edeceğiz, düzenleyeceğimiz mtitnge insanlık için katılımızı istiyoruz" dedi.

Ronaldo'nun bu davete nasıl bir cevap vereceği henüz bilinmezken, daha önce dünya yıldızının İsrail karşıtı ve Filistin ile dayanışma mesajları ile özellikle Gazze'ye yaptığı yardımlar ile gündeme gelen Ronaldo, Portekiz ile İsrail Milli Takımları arasında oynanan maçı protesto ederek sahaya çıkmadığı için Müslümanların gönlünde taht kurmuştu.