İmamoğlu'ndan İSBAK Yanıtı: Liyakata ve Başarıya Baktık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSBAK Genel Müdürlüğü'ne atanan Bahaddin Yetkin’in sosyal medya paylaşımları ve AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi. İmamoğlu, "Başarı, beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik" dedi.

İmamoğlu'ndan İSBAK Yanıtı: Liyakata ve Başarıya Baktık

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSBAK Genel Müdürlüğü’ne getirilen Bahaddin Yetkin’i ‘liyakati’ nedeniyle tercih ettiklerini söyledi. İmamoğlu atama eleştirilerine ilişkin, “Başarı, beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik. Atamalar da bu yönde yapıldı” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, bugün önce İstanbul Valiliği’nde Vali Ali Yerlikaya, İstanbul Merkez Komutanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin, kaymakamlar, belediye başkanları ve çalışanlarla bayramlaştı. İBB Başkanı bayramlaşma sırasında İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.’nin (İSBAK) başına sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Bahaddin Yetkin’in atanmasını da değerlendirdi. İmamoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler liyakat ve tecrübe üzerineydi. Ve bu kavramlardan hareketle tercihler yapıldı, bize sunuldu. Biz de detayı ile inceledik baktık. Arkadaşlarımızla sohbet ettik. Daha önce sahada konuştuğumuz gibi siyasi ve bunun gibi bir takım unsurlara takılmadık. Başarı, beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik atamalar da bu yönde yapıldı. Devam etme kararı verdiğimiz bir kısım arkadaşlarımızla devam ediyoruz.” 8 iştirak şirketinde henüz atama yapılmadığını da hatırlatan İmamoğlu, “Çalışmalarımız sürüyor. Bu bir insan kaynağını değerlendirme metodu. Baktığımız tek pencere liyakat, başarı, beceri her zaman söylüyorum. Tespit ettiğimiz arkadaşlarımız kadar başarılı yüzlerce binlerce insan da olabilir. İnşallah her birisi başarılı olur, baktığımız pencere bu” diye konuştu.