Suriyeli Sığınmacılara Şanlıurfa'da Beyaz Eşya ve Vantilatör Yardımı Yapıldı

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriye'li mültecilere Türkiye'deki yardım kuruluşlarından yardımlar gitmeye devam ediyor. Sınır bölgelerinde bulunan illerden Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay olmak üzere mültecilerin yoğun yaşadığı bölgelerde yaşayan yardıma muhtaç ailelere Buzdolabı, Vantilatör ve erzak yardımları yapıldı.

Suriyeli Sığınmacılara Şanlıurfa'da Beyaz Eşya ve Vantilatör Yardımı Yapıldı
İHH, Suriyeli Sığınmacılara Beyaz Eşya ve Vantilatör Yardımı Yaptı

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriye'li mültecilere Türkiye'deki yardım kuruluşlarından yardımlar gitmeye devam ediyor.

Sınır bölgelerinde bulunan illerden Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay olmak üzere mültecilerin yoğun yaşadığı bölgelerde yaşayan yardıma muhtaç ailelere Buzdolabı, Vantilatör ve erzak yardımları yapıldı.

Türkiye, Suriyelilere yardım etmeye devam ediyor. Son olarak 28 Haziran 2019 tarihinde 3 ilde gerçekleştirilen yardım organizasyonunda Suriyeli ailelere  buzdolabı, vantilatör ve gıda yardımı yapıldı. Şanlıurfa Kilis, ve Hatay illerinde bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere buzdolabı, vantilatör ve gıda yardımı yapıldı!

 
Projenin İlk Etabında 100 Aileye Yardım Ulaştırıldı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ve Jamıatul Uleme kurumu ile birlikte ihtiyaç sahibi 100 Suriyeli aileye buzdolabı dağıtımı gerçekleştirdi. Vakfın Suriye Babuselam Koordinatörü Hasan Aksoy yaptığı açıklamada,

Vakıf olarak Suriye sınırına yakın illerimizde Hatay, Şanlıurfa ve Kilis’te yaşayan toplam 2100 aileye yönelik yaz projemizi gerçekleştiriyoruz.

Bu proje kapsamında ailelere buzdolabı, vantilatör ve gıda dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Projemizin amacı yaz ayında artan sıcaklıkta mülteci ailelerimize destek olabilmek.

Bu kapsamda tüm hayırsever halkımızdan Allah razı olsun” dedi.