HRÜ Hastanesi Anestezide Aldığı Son Teknoloji Cihazlarla Gelişmeye Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bünyesinde faaliyet gösteren Fakülte Hastanesinin Anestezi bölümüne yeni aldığı son teknoloji cihazlar ile şehrin hastane ve ameliyathane açığını kapatma konusunda ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

HRÜ Hastanesi Anestezide Aldığı Son Teknoloji Cihazlarla Gelişmeye Devam Ediyor
HRÜ Hastanesi Anestezide Aldığı Son Teknoloji Cihazlarla Gelişmeye Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bünyesinde faaliyet gösteren Fakülte Hastanesinin Anestezi bölümüne yeni aldığı son teknoloji cihazlar ile şehrin hastane ve ameliyathane açığını kapatma konusunda ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Teknoloji ile Güçleniyor

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı gün geçtikçe gücüne güç katıp, en son teknoloji ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Nuray ALTAY yaptığı açıklamada; Her gün 17'si ameliyathane katında olmak üzere toplam 19 ameliyathane salonunda hizmet vermekteyiz.

Son Teknoloji Ürünü Cihazlar ile Cerrahi Girişimler Daha Güvenli Olacak

Yeni alınan cihazlarımız Masimo Root  (noninvaziv hemodinami monitorizasyonu) ve Masimo KITE (uzaktan erişim genişletilmiş ekran hasta verileri otomasyon sistemi) Ameliyathanelerimizde açık kalp, kanser ameliyatları, organ nakil ameliyatları, kanamalı gebe hastalar, uzun süreli ve komplikasyon oranı yüksek tüm cerrahi girişimler yapılmaktadır.

Bu ameliyatlar yapılırken hastaların kalp, akciğer, beyin ve tüm organ fonksiyonlarının yakın takibi yüksek teknolojik cihazlar ile eğitimli doktor ve sağlık personellerimiz ile gerçekleştirilmektedir.

Anestezi sırasında kalp, akciğer ve beyin fonksiyonlarındaki değişiklikler daha erken ve hızlı tespit edilmekte, böylece vakit kaybetmeden oluşabilecek olumsuzluklara engel olunmaktadır.

Yeni alınan cihazlarımız hastanemiz WİFİ ağına monte edilmiş olup, tüm ameliyat odalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yine bu hastaların ameliyat sonrası yakın takip ve tedavileri  3. seviye  genel yoğun bakım ünitemizde  4'ü izole oda olmak üzere toplam 20 hasta yatağında devam etmektedir.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim dalı olarak teknolojik altyapımızı her geçen gün giderek arttırmakta ve günümüz şartlarına uygun hale getirmekteyiz.  

Doç.Dr. ALTAY ; 1 Doçent  8 Doktor öğretim Üyesi ve 20 Asistanla birlikte hastanemize hizmet vermekteyiz. 

Bu konuda bize destek olan üniversitemiz üst idaresine ve hastanemiz başhekimliğine teşekkür ederiz.