Harranlı Başkandan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Tepki / Müdür Değil Siyasetçi Gibi Davranıyor

Saadet Partisi Harran ilçe Başkanı Yasin Yorulmaz, Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile ilçede görev yapan Milli Eğitim Müdürü Cihan Bircan ile ilgili bir yazı kaleme alarak müdürün tutumunu eleştirdi. Yorulmaz, ilçe Milli Eğitim Müdürünün bir eğitimci değil siyasetçi gibi davrandığını iddia etti.

Harranlı Başkandan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Tepki / Müdür Değil Siyasetçi Gibi Davranıyor
Saadet Partisi Harran ilçe Başkanı Yasin Yorulmaz

Saadet Partisi Harran ilçe Başkanı Yasin Yorulmaz, Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile ilçede görev yapan Milli Eğitim Müdürü Cihan Bircan ile ilgili bir yazı kaleme alarak müdürün tutumunu eleştirdi. Yorulmaz, ilçe Milli Eğitim Müdürünün bir eğitimci değil siyasetçi gibi davrandığını iddia etti.

Eğitim düzeyinin çok düşük olduğu ve yapılan ulusal sınavlarda neredeyse hiç derece alan öğrenci yetiştiremeyen Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde Saadet Partisi Harran ilçe Başkanı duruma tepki göstererek kısa sürede ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yapılan atamalar konusunda tepki göstererek yapılan atamaların liyakat ve hizmet esasına göre değil de daha çok ilçede egitim alanında yapılan öğrenci taşıma ihaleleri ve benzeri iş kolları baz alınarak ataması yapılan ilçe Milli Eğitim Müdürünün bir eğitimci gibi deği siyasi bir figür gibi davrandığını deklare etti.

Yasin Yorulmaz'ın İlgili Yazısı

"Değerli eğitim camiası yetkililerimizden eğitimde sınıfta kalmış ilçemizin mağdur velilerinden biri olarak sorunumuzu sizlerle paylaşarak sesimize kulak vermenizi istiyorum.
Son zamanlarda yaşadığımız durumlardan ötürü ilçe milli eğitimin eğitimde ilerleyemediğini, eğitim yönünden gelişmiş illerde bile öğrencileri okula kazandırmak adına yapılan etkinliklerin dozunda tutulduğunu görmekteyiz.

Ortaokula geçip hala okuma yazma bilmeyen nice öğrencilerimiz varken, LGS'de ve Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin profili oldukça düşükken sosyal medyada güllük gülistanlıkmış gibi eğitimde kalıplaşmış sorunlar çözülmüş de işin eğlenceli etkinlik kısmı kalmış gibi sürekli reklam yapılmasından oldukça rahatsızız. Bize gerçekler lazım, ben sorumluluğunu bilen bir veli olarak bu durumdan çok rahatsızım. Eğitim adına şu ana kadar Harran ilçe milli eğitim müdürlüğünde, Mehmet Asutay'ın kısa süreli görevi müdetince ilçede eğitimde gelişim artışında derece elde edilmişti ve okullarımızda çocuklarımızda bir silkelenme olduğuna hepimiz şahit olduk.Fakat siyasilerin kendi çıkarları (taşıma-yemek ihale vs...) için müdürümüzün görevlendirmesi sonlandırılmıştır.

Daha sonra yerini müdürümüz Kenan Demiroğlu almış ve o da Değerli Kaymakamımızın eğitime verdiği destekle elinden geldiğince gayretle çalıştı çabaladı fakat yine siyasiler yüzünden başa sardık Kenan müdürümüzün de görev yeri değiştirildi.

Son olarak yeni çiçeği burnunda müdürümüz Cihan Bircan ile toparlanabildik mi? Malesef hayır! geldiği günden itibaren eğitimci değil de siyasetçi gibi davranarak Harran'ı karanlık günlere mahkum bırakmış durumdadır.

Dilerim ki yetkili eğitimcilerimiz eğitimci kimliğine yakışır bir şekilde müdahele edip yoğun bakımdan çıkıp sağlıklı eğitim anlayışına dönerler...

Eğitimcilerimize burdan serzenişimiz onları kırmak kesinlikle değildir derdimiz üzüm yemek, bu durumdan bir an önce silkelenip öze dönmektir.Saygılarımla..." Şeklinde tepkilerini dile getirdi.


Şanlıurfa Eğitim ile İlgili Diğer Haberler


Viranşehir'de Çocuklar Böyle Bir Anaokulunda Eğitim Alıyorlar►

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Yukarı Bakımlı İlkokulu Anasınıfında minik yavruların ne yeteri kadar oyuncağı var ne de kırtasiye malzemeleri, kısıtlı şartlarda eğitim gören minik yavrucaklar bir anasınıfı değil de sanki boş bir odada eğitim görüyorlar.


TBMM KEFEK Komisyonu Şehit Mustafa Direkli Ortaokulunu Ziyaret Etti►

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleri Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Direkli Ortaokulunu ziyaret etti. Eğitimde fırsat eşitliği Konularında Görüş alışverişinin yapıldığı ziyarete STEM, Science, Technology, Engineering ve Math’in (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alt komisyonu üyeleri de eşlik etti.


Artık Karneler Tek Sayfa Olmayacak►

Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemde öğrencilere verilen karneler üzerinde radikal bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre öğrenci karnelerinde sadece notlar olmayacak ve karneler tek sayfa değil çoğul olarak verilecek öğrencilere.


Şanlıurfa Valiliği Duyurdu ! Sınır İlçelerinde Süre 5 Gün Daha da Uzatıldı►

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada başarılı şekilde devam eden Barış Pınarı Harekatı kapsamında girilen saldırmazlık anlaşmasının tam olarak netleşmediği günlerde eğitim ve öğretime 5 gün daha ara verildi.


Çocuklara Deprem Anında Ne Yapılması Gerektiği Öğretiliyor►

İzmit Belediyesi 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık müzesini ziyaret eden öğrenciler, deprem anında ne yapılması gerektiği konusunda alınan eğitimler ile öğreniyor. Birden fazla ders alan çocuklar deprem anında can ve mal kaybı yaşanmaması için bilgiler ediniyor.