Göbeklitepe'de Hava Balonları Uçmaya Başlayacak

Hazırlıklarına başlanan havacılık şöleni, Haliliye’de unutulmaz görüntüler beklenirken, aynı zamanda çocuklar ve yetişkinler için de havacılık eğitimi için yeni bir yol haritası çizerek, kariyer planlamalarında da yol gösterecek.

Göbeklitepe'de Hava Balonları Uçmaya Başlayacak

27-28 Eylül 2019 Tarihlerinde Şanlıurfa’da bir ilk olan Göbeklitepe Havacılık Şöleni düzenleniyor. 

Hazırlıklarına başlanan havacılık şöleni, Haliliye’de unutulmaz görüntüler beklenirken, aynı zamanda çocuklar ve yetişkinler için de havacılık eğitimi için yeni bir yol haritası çizerek, kariyer planlamalarında da yol gösterecek. . Şanlıurfa’da havacılık kültürünün gelişmesi adına Türk Hava Kurumu tarafından organize edilen hizmetler Şanlıurfa'yı dünyanın dört bir yanına tanıtmayı hedefliyor.
Maket uçak yapım eğitiminin yer alacağı havacılık şöleninde ayrıca 2 gün boyunca katılımcılara rengarenk balon gösterileri, balon seyahati, Motorlu Yelkenkanat, paraşüt gösterileri, model uçak yarışması ve drone gösterileri gibi birçok renkli etkinlik de yer alacak. 2019 Göbeklitepe yılı etkinlikleri kapsamında planlanan etkinlikler için çalışmalar geçtiğimiz günlerde başladı. Şanlıurfa bu defa dünyaya adını Göbeklitepe ev Haliliye’nin gökyüzünde süzülen ismi ile duyuracak.