Gece Yarısı Mezarlıktan Gelen Ses Tüm İlçeyi Ayağa Kaldırdı

Gece yarısı mezardan gelen inleme sesleri köy halkını korkuturken, olay sonrası mezarlıkta inceleme yapan ekipler sesin mezardan değil, mezarlıktaki bir kuyuya düşen defineciden geldiğini anladı.

Gece Yarısı Mezarlıktan Gelen Ses Tüm İlçeyi Ayağa Kaldırdı

Gece yarısı mezardan gelen inleme sesleri köy halkını korkuturken, olay sonrası mezarlıkta inceleme yapan ekipler sesin mezardan değil,  mezarlıktaki bir kuyuya düşen defineciden geldiğini anladı.

Kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyudan kurtarılan defineci, hastaneye kaldırıldı. 
Elde edilen bilgilere göre; Ü.İ. isimli adam bir grupla birlikte Kızılcaköy Mezarlığı'nda bulunan yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyuda define olduğu yönünde ihbaraldı. Gece yarısı gizlice bölgeye gelen ekip mezarlık içerisinde yıllar önce açılmış dar bir kuyuda define olduğunu düşünerek çevresi demir korkuluklarla kapatılıp üzeri de kapalı olan kuyuyu açtılar. Oldukça derin ve karanlık olan kuyuya girip gizlice içeride saklı olduğunu düşündükleri defineyi çıkarmak isteyen gruptan Ü.İ. kuyuya inmek istediği sırada düştü. Bacağı, kolu ve kaburgaları kırılan Ü.İ. kendi çabaları ve yanındaki kişilerin çabaları ile kuyudan çıkarılamayınca arkadaşları şahsı bırakıp gitti. 


Bir süre sonra bölgeden geçen kişiler mezarlık içerisinden garip bir şekilde inilti sesi duyunca durumu jandarmaya ihbar etti. Bölgeye gelen jandarma ekipleri mezarların arasından çıkan sesin bir kuyu içerisinden yükseldiğini tespit etti. 
Bunun üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri bölgeye çağrılarak kurtarma çalışması başlattı. Kuyu üzerine düzenek kuran itfaiye oksijen tüpleri ile kuyuya inip yaklaşık 20 metre derinlikteki Ü.İ.'yi uzun uğraşlar sonucu kuyudan çıkardı. 
Vücudunun değişik yerlerinde çok sayıda kırık olan yaralı şahıs hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 
Bölgede inceleme yapan jandarma ekipleri kuyunun çevresinde define aramak için kullanılan malzemeler ele geçirdi. Olayla ilgili tahkikat ve Ü.İ.'yi kuyuda yaralı vaziyette bırakıp gittiği ileri sürülen diğer definecilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.