Demokrat Partinin Haklarının Birilerine Rant Kapısı Olmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Dağ, yaptığı yazılı bir açıklama ile genel merkez binalarının haksız şeklide Melih Gökçek zamanında başlayan bir süreç ile ellerinden alınmaya çalışıldığını mahkemenin kendilerini haklı bulmasına rağmen AKP'li belediye meclis üyelerinin oyları ile bir oldu bitti ye getirilmeye çalışılan bir kumpasın ortasında olduklarını iddia etti.

Demokrat Partinin Haklarının Birilerine Rant Kapısı Olmasına Müsaade Etmeyeceğiz
Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Dağ

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Dağ, yaptığı yazılı bir açıklama ile genel merkez binalarının haksız şeklide Melih Gökçek zamanında başlayan bir süreç ile ellerinden alınmaya çalışıldığını mahkemenin kendilerini haklı bulmasına rağmen AKP'li belediye meclis üyelerinin oyları ile bir oldu bitti ye getirilmeye çalışılan bir kumpasın ortasında olduklarını iddia etti.

Ankara'nın Balğat ilçesi Bakanlıklar bölgesinde bulunan Demokrat Parti Genel Merkez binası Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Melih Gökçek zamanında çıkarılan bir karar ile el konularak idari alan ilan edilmeye çalışılmış ancak partinin mahkemeye yaptığı itiraz sonrası mahkeme partinin itirazını haklı bularak yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Ancak bu karar AKP'li meclis üyelerini durdurmaya yetmedi! Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluğu bulunan AKP'li Meclis Üyeleri yeniden harekete geçerek söz konusu binayı yeniden partinin elinden alacak formül geliştirme peşine düştüler ancak bu defa da Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Tarafından karar veto edildi. 

Bunun üzerine yazılı bir basın açıklaması yapan DP Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Ömer Faruk Dağ, "Demokrat Partiye ait olan hakların ve Genel Merkezin bulunduğu alanın birilerin rant kapısı haline getirilmesine Biz Vatansever demokratlar olarak, asla müsaade etmeyeceğiz.." dedi.

 

DP'li Dağ'ın Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASIDIR..
Adaletten Hukuktan ve Kardeşlikten yana olan, Tüm vatan sever kardeşlerimi saygıyla selamlıyorum..
Türkiye’de “Demokrasi” Tarihinin başlangıcı olan, 74 yıl önce bugün’’ Demokrasinin, Adaletin ve eşitliğin harcını Dökerek “Yeter söz milletindir” sloganı ile yola çıkan, Demokrat Parti" kurulduğu günden itibaren milletin umudu olmuştur.

Ancak, Ülkenin demokrasiye geçmesini istemeyen güçler’’ 27 Mayıs 1960 yılında yapılan kanlı bir askerî darbe ile, milletin iktidarını devirmişlerdir.

 Rahmetle yad ettiğimiz.! Başta Başvekilimiz ‘’Adnan Menderes olmak üzere’’ Fatih Rüştü ZORLU ve Hasan POLATKAN ile birlikte idam edilerek şehit edilmişlerdir. 

Türkiye’de darbeler dönemini başlatan ve demokrasi için, kara bir leke olan bu tarihten sonra, bu misyon’’ Rahmetle yad ettiğimiz.! Gerçek Devlet adamı olan, 9.cu Cumhurbaşkanı’mız Süleyman DEMİREL İle bu misyonun devamı olan, Adalet Partisi ile devam ederken ‘’12 Mart 1971 Askeri muhtıra ve 12 Eylül 1980 Askeri darbe ile yine demokrasinin ve Türkiye’nin kalkınmasının önü kesilerek kirli emellerine ulaşmaya çalışmışlardır.

Rahmetle yad ettiğimiz kendini milletine adamış 8.ci Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL’IN Darbeden sonra kurduğu ANAP İle ve yine Süleyman DEMİREL’IN Darbe sonrası kurduğu DYP İle Milletin gönlünde yeniden taht kurmuşlardır.

Tüm bu olumsuzluklardan sonra, Tam’’ Ülke demokrasiye geçti dediğimiz bir süreçte,    28 Şubat Postmodern darbesiyle yeniden sahneye çıkan emperyalist güçlerin ‘’Türkiye üzerindeki oyunlarını yeniden oynayarak, emellerine hizmet edecek bir iktidar partiyi yaratmaya çalışmışlardır.

Tüm bu yaşanan olumsuz süreçlerden sonra, 2007 de DYP İle ANAP’IN’’ Demokrat Parti çatısı altında birleşmesiyle birlikte, Balgat'a bulunan Konya yolu üzeri Dışişleri bakanlığın bitişiğindeki ANAP’ın, Eski genel merkezi olan (Turgut ÖZAL Kampusu) Demokrat Parti Genel Merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştır..!

Demokrat Partiyi siyaset sahnesinden silmek amacıyla, 2014 Yılında Melih GÖKÇEK’İN Bir yerlerden aldığı talimat ile, kirli emellerine hizmet etmek amacıyla, Belediye meclisinde aldırdığı sinsi bir plan ve karar ile, “İdari alan” İlan edilmesi neticesinde, Mahkemeye başvurmamızın yolunu açmış ve neticesinde, Mahkemenin Demokrat Parti lehine karar vermesinin ardından" Genel Merkez binasının bulunduğu alanı, bu sefer hukukun arkasından dolanarak “kültürel, sosyal ve idarî alan” ilân ettiler.

Adeta Hukuksuzluğun ve Adaletsizliğin zirvesine çıkarak, Moğol istilasını arar hale geldikten sonra, yeniden tarafımızca Mahkemeye gidildi ve mahkeme yeniden Demokrat Parti lehine karar verdiği halde,

Mahkemenin verdiği kararın uygulanması bakımdan" Geçtiğimiz günlerde Yeniden Belediyeye başvurmamızın neticesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk iktidar partisinin elinde olması münasebetiyle, bu seferde “Sanayi depolama alanı” ilân ettiklerini öğrendik..!

Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur YAVAŞ Tarafından’’ bu adaletsiz ve hukuksuz karar veto edilmiştir..

Şeytanın bile, bunların yanında çırak kaldığı, sinsi ve her türlü entrikanın beklendiği bu zatların, bundan sonraki süreçte ne gibi bir sinsi planların olduğunu kestirmek mümkün değil"

Demokrat Partiye ait olan hakların ve Genel Merkezin bulunduğu alanın birilerin rant kapısı haline getirilmesine Biz Vatansever demokratlar olarak, asla müsaade etmeyeceğiz..
DP Tşk. Bşk. Yrd. Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Ömer Faruk DAĞ"