Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan'a Parti mi Kuruyorsun Sorusuna Evet Cevabı Aldı

Geçtiğimiz hafta buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan arasında geçen diyalog ile ilgili Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bir kulis bilgisi paylaştı. Selvi'nin paylaştığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Erdoğan eski yol arkadaşı Ali Babacan'a açıkça "Parti mi kuruyorsun?" Sorusuna evet cevabı almış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan'a Parti mi Kuruyorsun Sorusuna Evet Cevabı Aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan'a Parti mi Kuruyorsun Sorusuna Evet Cevabı Aldı

Geçtiğimiz hafta buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan arasında geçen diyalog ile ilgili Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bir kulis bilgisi paylaştı.

Selvi'nin paylaştığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Erdoğan eski yol arkadaşı Ali Babacan'a açıkça "Parti mi kuruyorsun?" Sorusuna evet cevabı almış.

Geçtiğimiz hafta buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan arasında geçen diyalog ile ilgili Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bir kulis bilgisi paylaştı. Selvi'nin paylaştığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Erdoğan eski yol arkadaşı Ali Babacan'a açıkça "Parti mi kuruyorsun?" Sorusuna evet cevabı almış.v

Erdoğan; Parti mi Kuruyorsun? Babacan; Evet!

Görüşmeye ilişkin kulis aktaran Selvi, köşesinde şu ifadelere yer verdi:

"Erdoğan-Babacan görüşmesinin mutlu sonla noktalandığını söyleyemem. Hatta tatsız tuzsuz bir görüşme demek daha doğru olur. Çünkü Babacan birtakım eleştiriler getirince Erdoğan'ın 'O zaman partide kal, bunları birlikte yapalım' dediği söyleniyor. Babacan'ın ise 'Ben artık helalleşme sürecine girdim. Size bilgi vermeye geldim. Ben AK Parti'den koptum, yakında istifa edeceğim' dediği ifade ediliyor. Erdoğan'ın 'Parti mi kuruyorsun?' sorusuna Babacan'ın 'Evet, parti kuruyorum' karşılığını verdiği söyleniyor. İşin özü Abdullah Gül, Ali Babacan görünümlü bir parti kuruyor."