Çocuklar İlk Önce Aileleri Tarafından İstismara Uğruyor

Çocuklar küçük yaşlarda psikolojilerini etkileyecek şekillere aileleri tarafından bürünüyor, Değişik imajlar ile makyaj kurbanı olan çocuklar gelecekteki hayatlarınıda şekillendiriyorlar.

Çocuklar İlk Önce Aileleri Tarafından İstismara Uğruyor

Kültürümüzde ve İnançlarımızda çocuk yetiştirmek Türk insanının dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi,  Aile bireylerine hemen hemen her platformda çocuklarını nasıl yetiştirecekleri hakkında bilgiler verilir, Sosyal medya'da dolaşırken bir yazı ile karşılaştım Ailelerin çocukları geleceğe hazırlarken çeşitli hatalar yaptığını belirtiyor, Yazının tam metni Aşağıdadır. 

Çocuk İstismarı Nasıl Başlıyor?

Açıkça çocuk istismarı bu! Belki marjinal bir örnek ama örnek. 10 yaşındaki bu erkek çocuk henüz 2 yaşında iken LGBT yürüyüşüne götürülüyor, annesinin hazırladığı giysilerle gay barlarda "performans" adı altında dans ettiriliyor, üzerinden para kazanılıyor. Dahası, ülke çapında bir kampanya ile çocuğun insanlara ilham verdiği yönünde bir algı yürütülüyor. Kim bu çocuk hakkında kendi hür iradesi ile “drag kid” olmuştur diyebilir?

Anne babalar çocuklarının nasıl bir eğitim alacağı, hangi okula gideceği, yazın hangi sosyal faaliyette bulunacağı gibi konularda kararları kendileri alırken, dini eğitimi genellikle görmezden geliyorlar. Mazeret ise neye inanacağını çocuğun ileride kendi kararıyla almasının daha uygun olacağı gibi ilginç bir mantık ürünü. Bu aileler, çocuğun dini öğrenmesinin, onu dünya hayatında yanlış yönlendireceği gibi dayanaksız bir endişe duyuyorlar. Çocuklarını kendi elleriyle işte böyle ateşe atıyorlar, yazık! ( Elif Nisa Türeci )