Cinci Hoca Deve Sidiği ile Korona Virüsü İki Ayda Bitiririm Dedi

Kuzey Irak'ta yaşayan ve kendine has yöntemlerle şifa dağıttığını iddia eden Mele Ali Kelek, katıldığı bir televizyon programında Çin'de ortaya çıkan ve bu güne kadar 2 bin 120 kişinin ölümüne sebep olan tıp dünyasını çaresiz bırakan Corona Virüse çare bulduğunu ve dediklerini yapmaları halinde iki ay içerisinde bu derde deva olacağını iddia etti. Kelek, bazı hastalarını sopayla döverek tedavi ettiğini söyledi

Cinci Hoca Deve Sidiği ile Korona Virüsü İki Ayda Bitiririm Dedi
Kürd cinci hoca Mele Ali Kelek

Kuzey Irak'ta yaşayan ve kendine has yöntemlerle şifa dağıttığını iddia eden Mele Ali Kelek, katıldığı bir televizyon programında Çin'de ortaya çıkan ve bu güne kadar 2 bin 120 kişinin ölümüne sebep olan tıp dünyasını çaresiz bırakan Corona Virüse çare bulduğunu ve dediklerini yapmaları halinde iki ay içerisinde bu derde deva olacağını iddia etti.

Kendi yöntemleriyle şifa dağıttığını öne süren Mele Ali Kelek, Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı tehdit eden Korona virüsüne (Kovid-19) yakalanan hastaları kendi yöntemleri ile iyileştirebileceğini ileri sürdü.

Allah Yarattığı Her Derde Deva Yaratmıştır

Rûdaw TV’de yayınlanan “Rûdaw’a Îro” programında Hiwa Cemal’e konuk olan Mele Ali Kelek, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in “Yüce Allah yarattığı her bir hastalık için mutlaka şifasını yâda devasını yaratmıştır” sözlerini hatırlattı.

Corona Virüs Hastaları İçin 5 İlacım Var Hiçbir Şey talep Etmiyorum

Mele Ali Kelek, “Ben size söz veriyorum; Korona hastaları için de beş ilacım var. Siz Çin’in Erbil Başkonsolosluğu’na iletin. Koronayı iki ayda bitirecek bir Kürt vatandaşımız var deyin. İki ayda Koronayı bitirmezse olacaklardan o sorumludur. Sizden de hiçbir şey talep etmiyor deyin” ifadelerini kullandı.

Bir Bardak Deve İdrarı 

Kovid-19 için de deve idrarı önerdiğini belirten Mele Ali Kelek, “Günde beş saat Kur’an dinlesinler, bir kaşık siyah bereket tohumu yağı, bir bardak deve idrarı ve iki bardak süt ile karıştırıp içsinler. Zeytinyağı ile vücutlarını sıvasınlar, hiçbir hayvanın etini yemesinler. Üç kaşık zeytinyağı ile üç kaşık katan yağını karıştırıp içsinler. İki ay boyunca düzenli tahlilleri yapılsın. O virüs bitmezse ben bundan sorumluyumdur. Bundan başka benden ne istiyorlar” dedi.

Mele Ali Kelek kimdir

Erbil’in Kelek kasabasında yaşayan ve kanser dahil birçok hastalığı kendine özel yöntemle tedavi ettiğini iddia eden Mele Ali Kelek, sosyal medyadaki şovları ile gündeme geliyor.
Mele Ali, Kelek ilçesinde “Muhammed Resullulah Hastanesi” adını verdiği mekanda, “nebevi tıp” dediği yöntemle hastaları iyileştirdiğini iddia ediyor.
Kelek daha önce değişik ihbarlar üzerine polis tarafından gözaltına alındı ve bu işi yapmayacağına dair vaatlerde bulundu.
ABD Başkanı Donald Trump’ın içinde cin kaçtığını öne süren Mele Ali Kelek, birçok üst düzey yetkilinin tedavi amaçlı kendisini ziyaret ettiğini ifade ederek, “Onları sopayla döverek tedavi ediyorum” demişti.
Mele Ali Kelek, kısa bür süre önce Suudi Arabistan’ın Medine kentinde, 10 yıldır gözleri görmeyen bir kişiyi iyileştirdiğini iddia ettikten sonra Suudi polisi tarafından tutuklanmıştı.

Uzmanlar Tepkili

Çin'de canlı hayvanların satıldığı bir pazar yerinde ortaya çıkarak yayıldığı düşünülen Virüs için şifa olacak ilacı sayarken bir bardak deve sidiği iki bardak süt, bereket tohumu ile karıştırıp içsinler diyen cinci hoca bu formülü nasıl bulduğu ve işe yarayacağı konusunda nasıl bir kanaate vardığı konusunda henüz hiç bir şey bilinmezken daha virüsün ne olduğunu nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmeden böyle bir iddiada bulunması hem İslam'a hemde ortadoğu toplumuna itibar kaybı yaşatacağını belirten uzmanlar deve sidiğinin nasıl bir virüs önleyici etkisi olabilir bunu nasıl bir laboratuvarda deneylerini yaptı böyle bir şey olamaz diyerek duruma tepki gösterdi.